ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Śmiertelny wypadek. Nie żyje ksiądz [ZDJĘCIA]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 11 miesięcy temu    22.06.2019
Redakcja
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Fot. OSP Cieszków

Wielkopolska. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej nr 15 w Dziadkowie, na trasie Krotoszyn - Milicz. O zdarzeniu poinformował portal krotoszynska.pl.

 

 

 

W sumie w wypadku uczestniczyło 9 osób - 5 dorosłych i 4 dzieci. 

 

U dwójki dzieci - w wieku ok. 10 i 5 lat - doszło do zatrzymania krążenia. Konieczna była reanimacja. 

 

- Po przeprowadzeniu wstępnej analizy stanu poszkodowanych ratownicy stwierdzili brak funkcji życiowych u dwójki dzieci. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji. W międzyczasie reszta ratowników udzielała KPP reszcie poszkodowanych - obrazują strażacy z OSP Cieszków.

 

Po kilkunastu minutach dzieci odzyskały czynności życiowe i dwoma wezwanymi na miejsce śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostały przetransportowane do specjalistycznych placówek medycznych. Obrażenia odniosło także ok. 6 letnie dziecko, które trafiło do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

Wśród rannych znalazł się również proboszcz jednej z krotoszyńskich parafii. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - ksiądz odniósł obrażenia wielonarządowe, jest właśnie operowany. Jego stan jest ciężki.

W sumie na miejscu wypadku działało 6 zastępów straży pożarnej, 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego, 2 helikoptery LPR i policja.

 

[AKTUALIZACJA, 11.39]

 

Proboszcz krotoszyńskiej parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w stanie ciężkim trafił do szpitala z urazem wielonarządowym. Przeszedł operację.

Dziś rano jego stan był stabilny, jednak z godziny na godzinę zaczął się pogarszać. W stanie ciężkim przeniesiono księdza na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Niestety, ks. Dariusz Kowalek zmarł.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ ccvv
  11 miesięcy temu 7
  wlasnie.... dlaczego brak informacji kto zawinił???
  ~ ppp
  11 miesięcy temu ocena: 33%  6
  A czemu nie napiszecie kto jest winny spowodowania wypadku? Bo to ksiądz?
  ~ xxx
  11 miesięcy temu ocena: 67%  5
  Lubił szarżować księżulek (każdy parafianin to wie) i myślał że go za każdym razem "Szef" ochroni.. Szkoda tylko siostrzeńców..
  ~ zzz
  11 miesięcy temu 4
  Widzicie że i tacy są wśród nas co wie to pisze