ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Smród, piana i martwe zwierzęta. Rzeka Barycz zakażona!

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    10.07.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Wielkopolska. Katastrofa ekologiczna. Rzeka Barycz została zanieczyszczona na długości 60 km. Na powierzchni pływają martwe ryby i szczury.

 

 

 

Na początku tygodnia ogólnopolskie media poinformowały o zanieczyszczeniu rzeki Baryczy. Osoby mieszkające w pobliskich miejscowościach nie mogą uwierzyć, że ich rzekę dotknęła taka katastrofa.

Na powierzchni rzeki Barycz wypłynęły śnięte ryby, a woda została zanieczyszczona na odcinku aż 60 kilometrów w województwie wielkopolskim oraz dolnośląskim. Powodem miały być zanieczyszczenia z pól, które miały spłynąć do rzeki po obfitych opadach deszczu. Mieszkańcy jednak twierdzą inaczej.

 

- Mówią, że to z pól, przez podtopienia po ostatnich opadach. Ale to nie może być to. Przy powodzi tysiąclecia z 1997 r. takie ścieki tu nie płynęły. Ktoś zatruł naszą rzekę - mówi Tadeusz z Wróblińca dla portalu finanse.wp.pl.

 

Piękna rzeka w ciągu ostatnich paru dni zamieniła się w śmierdzący ściek z czarną wodą, pianą i martwymi przedstawicielami tamtejszej fauny. Po przybyciu na miejsce inspektoratu ochrony środowiska, a także ekologów i strażaków, bez wątpienia stwierdzono, że jest to zanieczyszczenie biologiczne.

 

Do akcji włączył się portal Nasza Demokracja, który przygotował petycje [KLIK] w sprawie ratowania rzeki. - Ratujmy Dolinę Baryczy! Apelujemy do Ministra Środowiska o podjęcie natychmiastowych działań i koordynację przeciwdziałania groźnym skutkom zanieczyszczenia rzeki Barycz w województwach dolnośląskim i wielkopolskim - czytamy w petycji. 

 

Póki co nadal nie ustalono sprawcy tej katastrofy. Sprawą zajmuje się prokuratura. 

 

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.