ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Świąteczny wyciskacz łez. Historia kaliskiego, trochę „pogubionego” kota

› Aktualności ponad rok temu    23.12.2017
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. faktykaliskie.pl

Historia zaginionego kota mogłaby stać się kanwą filmu o kłopotach, przeciwnościach, dziwnych przepisach, dzielnych strażakach - zakończoną happy endem. Świąteczny wyciskacz łez... Nie wierzysz?

Kaliscy strażacy uratowali kota, który wszedł na drzewo, ale nie potrafił z niego zejść. Początek banalny, ale posłuchajcie dalej...

Stowarzyszenie Help Animals w Kaliszu otrzymało informację o tym, że od dwóch dni na świerku na posesji przy ul. Granicznej siedzi kot, który wspiął się na drzewo, ale nie potrafi samodzielnie zejść.

Animalsi o pomoc poprosili straż pożarną. I wtedy okazało się, że … strażacy nie mogą pomóc, bowiem takie są przepisy!

- Skontaktowaliśmy się ze strażą pożarną, niestety dyżurny odmówił pomocy w uwolnieniu kota, bowiem procedury przewidują możliwość interwencji tylko w przypadkach, gdy zwierzę siedzi na drzewie przynajmniej 3 dni – mówi Sylwester Piechowiak, prezes stowarzyszenia Help Animals w Kaliszu.

- Na szczęście komendant straży, po naszej interwencji, wydał polecenie wyjazdu jednostki. Ostatecznie strażakom udało się bezpiecznie zdjąć z drzewa przemarznięte i zszokowane zwierzę. Dziękujemy im za pomoc i za złamanie obowiązujących procedur. Zwyciężyła wrażliwość na los zwierzęcia, bo najprawdopodobniej nie przeżyłoby na drzewie kolejnej nocy – dodaje Sylwester Piechowiak.

Kaliscy „animalsi” zaczęli szukać właściciela kota i dość szybko, dzięki mediom (portal faktykaliskie.pl) udało się go odnaleźć.

- Kot jest już w domu. W "nagrodę" dostał obrożę z identyfikatorem. Pierwszy raz w życiu trafił nam się tak niezdarny kot, którego co rusz zdejmujemy z dachów budynków sąsiadów. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc i zaangażowanie ludzi z Help Animals i zorganizowanie sprawnej akcji. Nie pierwszy raz widzę ich skuteczność i pomoc zwierzętom. To wspaniali ludzie i świetna inicjatywa – napisała właścicielka niesfornego kota.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!