ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Tak się załadował, że inspekcja musiała go zatrzymać [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    30.04.2018
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Wciąż nie brakuje kierowców z kompletnym brakiem wyobraźni. Na szczęście jest Inspekcja Transportu Drogowego.

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

 

„Niewielki ford, a przeładowany tak, że wystarczyło jedno spojrzenie na ugiętą oponę, by inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu skierowali samochód na przenośną wagę do pomiarów statycznych” – informuje WITD. A to był dopiero początek kłopotów kierowcy.

 

Zatrzymanie dostawczaka z kategorii do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) odbyło się pod koniec kwietnia.

Kierowca, jak relacjonuje WITD, jechał z Gniezna do Trzemeszna (powiat gnieźnieński). Dopuszczalna masa całkowita dostawczego forda zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym nie powinna przekraczać 2,6 tony.

 

- Była jednak wyższa o 1,2 tony, bowiem rzeczywista masa pojazdu wynosiła 3,8 tony. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu załadowanego artykułami spożywczymi i używkami do normatywności, czyli rozładowania części towaru na inny samochód - podaje rzecznik WITD.

 

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych za umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób powodujący przekroczenie dopuszczalnej masy.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kategoria B
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Widocznie zapomniał dopompować powietrza, zmieni auto na auto z pneumatycznym zawieszeniem i auto stoi równo jakby było puste. Jechał autem o DMC 3,5 na kat.B i mandat jedynie maksymalnie 500 zł. a przewoził towaru np. za kilkadziesiąt tysięcy zł. Nie potrzebuje tacho, godziny pracy go nie obowiązują za kółkiem i taki przewoźnik nawet gdy zapłaci 500 zł. to i tak jest parę tysi do przodu. Takie prawo. A gdy zostanie zatrzymany to mandat 500 zł i przeładować auto mu zostaje. Żadne koszty.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sygnalista Miro$ławny
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Dobrze że mamy takie dzielne służby . Należy bezzwłocznie zgłaszać wszelkie nieprawidłowości odpowiednim organom , bo wtedy będzie nam się dobrze żyło . A nam szczególnie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak przepisy tylko za granicą zna!!!
  ponad rok temu ocena: 43%  1
  Treść komentarza została zablokowana z powodu naruszenia regulaminu serwisu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji