ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Trafiła do szpitala z objawami zawału. Okazało się, że ma koronawirusa

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    6.04.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 4 / 50%
A A A

Wielkopolska. Gostyński sanepid ustala możliwą ścieżkę zakażenia koronawirusem u kolejnej mieszkanki powiatu gostyńskiego. Kobieta w podeszłym wieku (pow. 80 lat) trafiła do gostyńskiego szpitala w piątkowy wieczór. Krótko przebywała na oddziale wewnętrznym. Kilkunastu pracowników SP ZOZ w Gostyniu, którzy mieli z nia kontakt, zostało skierowanych na kwarantannę. - Oddział pracuje nadal mimo problemów kadrowych - zapewnia Justyna Jaskulska, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

 

 

Pacjentka, która 3 kwietnia została przyjęta na oddział wewnętrzny SPZOZ w Gostyniu nie wykazywała objawów zakażenia koronawirusem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trafiła pod opiekę gostyńskich internistów z objawami zawału serca. W sobotę została przekazana do szpitala w Puszczykowie celem dalszego leczenia. Na miejscu zdiagnozowano jeden z objawów Covid-19 i w konsekwencji pacjentka trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu, przy ulicy Szwajcarskiej. Pozytywny wynik testu zarówno rodzina, jak i personel medyczny gostyńskiego szpitala poznali dziś, w godzinach popołudniowych.

Powiatowy sztab kryzysowy oraz gostyński szpital natychmiast wdrożyli stosowne procedury. Po ustaleniu kontaktów bezpośrednich na kwarantannę skierowano dwóch lekarzy, technika RTG, 10 pielęgniarek, opiekunkę medyczną, 4 salowe, rehabilitantkę oraz ratownika medycznego z izby przyjęć. Pomieszczenia szpitala zostały poddane kompleksowej dezynfekcji z użyciem ozonowania. Oddział wewnętrzny pracuje nadal, choć w ograniczonej obsadzie kadrowej, włącznie z dyżurami 24 godziny na dobę. Dyrekcja przekonuje, że pacjenci mają zapewnioną opiekę.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wojewoda nie wyklucza zamknięcia powiatu krotoszyńskiego [KLIKNIJ] 


Starsza kobieta najprawdopodobniej mieszka obecnie z najbliższą rodziną w gm. Pępowo. Jest szóstą osobą z powiatu, u której w ciągu ostatniego tygodnia laboratoryjnie potwierdzono zarażenie koronawirusem (nie ujęto jej jeszcze w statystykach wojewody). Inspektorzy gostyńskiego sanepidu ustalają, jak mogło dojść do zakażenia wirusem. Decyzję o kwarantannie podjęto także w stosunku do najbliższej rodziny. Krewni czekają na pobranie wymazów do testów laboratoryjnych na obecność SARS-CoV-2.

 

Na terenie województwa wielkopolskiego w niedzielę, 5 kwietnia, z powodu podejrzenia koronawirusem:

  • objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6155 osób;
  • hospitalizowanych jest ogółem 109 osób;
  • poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11 714 osób

 

 

Powiązane

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.