ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uczniowie na wakacjach, tym czasem w szkołach….

› Aktualności ponad rok temu    13.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Trwają wakacje. Uczniowie odpoczywają od nauki, nauczyciele od uczenia. Ale nie wszyscy, bo szkoły wcale nie zostały zamknięte na „cztery spusty”. Trwają tam prace, których efekt wszyscy zobaczą 1 września. Są one prowadzone nie tylko w salach lekcyjnych. Jakie zmiany czekają uczniów, kiedy wrócą do szkoły z wakacji?

 

 

Remonty - mniejsze i większe, odnawianie klas, wymiana starego wyposażenia na nowe - to tylko niektóre przedsięwzięcia jakie dyrektorzy placówek oświatowych starają się wykonać w czasie letnich wakacji, kiedy szkoły są puste, bo nie ma w nich dzieci.

 

 

Zakres tych prac jest oczywiście uzależniona przede wszystkim od finansów, których w szkołach nigdy nie było za dużo. Dlatego szefowie placówek szukają dodatkowych źródeł finansowania.

 

 

[nawet przedszkolaki uczciły urodziny poznańskiego uniwersytetu - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Takie właśnie znalazły cztery szkoły podstawowe z gminy Jarocin, które wzięły udział w rządowym programie „Posiłek w szkole i w domu”. I to właśnie w ramach tego programu zostaną im doposażone stołówki.

 

 

W sumie do Jarocina trafi 286 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na unowocześnienie kuchni i stołówek szkolnych w: Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół nr 4, Szkoła Podstawowa w Golinie oraz Zespół Szkół w Witaszycach.

 

 

[Jarocin Festiwal 2019 - zobacz pełen program imprezy TUTAJ]

 

 

Całkowita wartość projektu w gminie Jarocin wynosi blisko 360 tysięcy złotych. Oprócz rządowego dofinansowania, pond 71 tysięcy złotych do remontu i wyposażenia stołówek dołoży gmina.

 

 

Za te pieniądze przeprowadzone zostaną między innymi remonty, wyposażenie lub doposażenie kuchni w drobny sprzęt, urządzenia do rozdrabniania warzyw i owoców oraz w krzesła, stoły i kosze na śmieci.

 

 

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” skierowany jest na pomoc nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym i niepełnosprawnym, które mają niskie dochody.

 

 

[nagroda dla jednej z podjarocińskich wsi - zobacz jaka i dla kogo TUTAJ]

 

 

W przypadku dzieci i młodzieży szkolnej założeniem programu jest zapewnienie im gorącego posiłku przygotowanego w szkolnej stołówce.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dorotka
ponad rok temu ocena: 100%  3
"tym czasem" piszący powinien wrócić do szkoły, gdyż pisze się "tymczasem"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MłodyJarociniak
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jarocińska nie ma teraz czasu na poprawki wiadomo festiwal musi być na bieżąco opisywany :) a jak sie skończy festiwal to poprawią:)
~ wio
ponad rok temu ocena: 83%  1
A burmistrz nie myśli czasem o likwidacji jakieś szkoły i przekształcenie jej w niepubliczną- pod hasłem np zwiększenia poziomu nauczania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji