ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uczniowie od 1 września wrócą do szkół. Jak będzie wyglądać bezpieczeństwo sanitarne w szkołach?

› Aktualności 3 miesiące temu    5.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 14 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Uczniowie od 1 września wrócą do szkół. Jak będzie wyglądać bezpieczeństwo sanitarne w szkołach?

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piontkowski zapowiedział, że od 1 września uczniowie wrócą do szkół.

 Jest to oczywiście założenie i Ministerstwo będzie reagowało w przypadku drastycznego wzrostu zachorowań na koronawirusa.

 Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne, jakie będą obowiązywać podczas zajęć, które ruszą już we wrześniu. Oto najważniejsze z nich:

 

 

 •  Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły na jej terenie nie będą musieli zakrywać ust i nosa, choć będzie to możliwe, jeżeli dana osoba będzie miała obawę przed zakażeniem
 • Osoby z zewnątrz, które będą miały do załatwienia jakąś sprawę w szkole, będą musiały zakrywać usta i nos
 •  Przy wejściu do szkoły należy dezynfekować ręce. Dezynfekcja może być częstsza.
 •  Sale będą musiały być dezynfekowane minimum raz dziennie, ze wskazaniem na częstszą tego typu czynność. Wskazane jest też wietrzenie sal.
 •  Należy ograniczyć korzystanie z nie swoich przyborów szkolnych oraz przedmiotów, które nie do końca będą im potrzebne w nauce
 •  Do szkoły będą mogli przyjść tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy, którzy nie będą mieli objawów infekcji górnych dróg oddechowych
 •  Jeżeli klasy będą miały zajęcia w ternie, to będą musiały stosować się do zasad wyznaczonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego
 • Jeżeli będzie to możliwe, to zalecane jest pojedyncze siedzenie w ławkach.

 

 


Minister Piontkowski zapowiedział, że w razie zagrożenia epidemicznego przygotowane są trzy różne modele funkcjonowania szkół:

 

 

 1.  Klasyczny model nauki: Uczniowie uczęszczają normalnie do szkół
 2.  Model hybrydowy: Dyrektor szkoły będzie mógł po pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zadecydować o przejściu na częściowe kształcenie zdalne oraz częściowe kształcenie w szkołach
 3.  Model zdalny: Dyrektor szkoły będzie mógł po pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zadecydować o przejściu na całkowite kształcenie zdalne na określony czas.

 

 


Jednocześnie minister edukacji zapowiedział, że korzystanie z modelu drugiego i trzeciego będzie odbywało się w sytuacjach wyjątkowych. Zależeć to będzie od ilości zachorowań w danym regionie.

 W drugiej połowie sierpnia zorganizowane zostaną spotkania z wojewodami, z regionalnymi inspektorami sanitarnymi, dyrektorami szkół i placówek. Ponadto MEN przygotuje materiały informacyjne dla dyrektorów szkół, rodziców z najważniejszymi wytycznymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa.

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ meleksik
3 miesiące temu ocena: 100%  14
"Do szkoły będą mogli przyjść tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy, którzy nie będą mieli objawów infekcji górnych dróg oddechowych". A co z zarażonymi bezobjawowo? Oni nie zarażają?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kik
3 miesiące temu ocena: 25%  13
Niech ida do tej szkoly bo przezte elekcje same głęby kapusciane będą i tak całe wakacje dzieciaki wielkimi grupkami sie spotykaj na basenach hulajnogach itp to dlaczego do szkoly by mieli nie iść ten pseudo wirus i tak nie istnieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
3 miesiące temu ocena: 83%  12
Ile już widziałem takich "wirus i tak nie istnieje" to aż ciężko zliczyć. Równie ciężko co osoby które najpierw tak pisały, a tydzień później lądowały na kwarantannie, albo oddziale. Zdrowia i rozsądku życzę
~ jacekpl
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Bez dobrze wyuczonych i kreatywnych młodych nie będzie rozwoju w regionie , Kraju , EU z swoimi pomysłami się stacza na margines świata do podrzędnej koloni z nowymi uczestnikami a rozgrywka PRC a USA trwa już , by utrzymać status zielonego papieru musi jakaś wartość zniknąć z rynku . a jak jest w PRC to niech popatrzy na informacje z www a nie z głównych kukuruźników https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jar
3 miesiące temu ocena: 75%  10
Musimy nauczyć się żyć z tym , niestety. Ale nie może to trwać w nieskończoność. Ludzie mają pracę do której trzeba iść,.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yyy
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Szkoły A przedszkola jak to widzą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jjjt
3 miesiące temu ocena: 73%  8
W szkole można bez maseczki przy takim tłoku ale w sklepie nawet osiedlowym trzeba mieć śmiech na sali sami sobie przeczą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Mama
3 miesiące temu ocena: 59%  7
Za.szybko na.otwarcie szkół to są dzieci a mowi się ze najszybciej.one.przenosza chorobe przy malej liczbie zachorowan szkola.byla.zamknieta a teraz przy 640 juz.mozna kpina.i bezmozgowie.totalne.wiekszosc nauczycieli pierwszej młodości nie.jest , tez,posiadaja choroby o ktorych woedzs oni same dzueci rowniez.choruja.maja jakies schorzenia co oslabia ich odpornosc wiec zamiast otwierac szkoly to powinno sie.zastanaowic jak zaczac zdalne nauczanie.Dzieci kichaja prosto ma.druga osobe a z twgo co czytam co pam piotkowski mowil.to brak mi slow zero.zabezpieczen.jakichkolwiwk w.sKole.a.w.domu.rodzice dzuadkowie.i dzieci kobiety w ciąży obudzcie sie ludzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Ziomal
3 miesiące temu ocena: 56%  6
Nauczyli nie nie bo wirusy a nad morzem pierwsi są.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ irmina33
3 miesiące temu ocena: 85%  5
Dzieci znad morza wrócą z wirusem za bon i za dwa tygodnie mamy wysyp. Nauczycieli nie będzie bo pozarażają się. A wiem strażacy i księża będą nauczać, nauczycieli nie potrzeba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Nauczycielka
3 miesiące temu ocena: 50%  4
To bardzo dobra wiadomosc. Ciesze sie, ze wracamy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ irmina33
3 miesiące temu ocena: 71%  3
po wirusa
oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ farew
3 miesiące temu ocena: 86%  2
zastanow sie czy to ma sens? brawo maks bo i tak po miesiacu bedzie masakra i powroty do zdalnego
oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Maks
3 miesiące temu ocena: 67%  1
To jakiś ABSURD!!!!!!!!!!Przedtem przy niskiej skali zachorowań zamknięto szkoły , a teraz dzieci mają chodzić .Jestem stanowczo przeczona tej decyzji. ROBICIE Z DZIECI "MIĘSO ARMATNIE".Część przechodzi bezobjawowo , zarazi resztę i nauczycieli .A jak jeszcze dojdzie do jakiegoś zgonu to nazwą mordercą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji