ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uczniowie we wrześniu wrócą do szkoły? Minister odpowiada

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    24.07.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkoły? Ministerstwo odpowiada.

 

 

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że uczniowie już przed wakacjami zostali w domach, a zajęcia dydaktyczne odbywały się w trybie zdalnym. Podczas tegorocznych długo wyczekiwanych wakacji, oprócz klasycznego odpoczynku od zadań domowych, nachodzi również refleksja dotycząca potencjalnego powrotu do szkoły we wrześniu.

Głos w tej sprawie zabrał Minister Edukacji - Dariusz Piontkowski. Ministerstwo chce, aby uczniowie wrócili do tradycyjnego nauczania w szkołach już od 1 września.

 

-Pracujemy nad odpowiednimi regulacjami prawnymi. Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora - powiedział minister Dariusz Piontkowski. 

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Do domów dostają się przez okna. Kradną biżuterię i sprzęt RTV [KLIKNIJ]

 

 

W ministerstwie trwają przygotowania do rozpoczęcia nauki od 1 września, ale rządzący nie ukrywają, że mają z tyłu głowy ewentualność wprowadzenia rozwiązań, gdyby trzeba było zamknąć szkoły.

 

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” minister edukacji na początku lipca stwierdził, że epidemia jest na stabilnym poziomie i częściowe otwarcie przedszkoli i szkół nie spowodowało zwiększenia zachorowań.

 

Dariusz Piontkowski podał również, że to najprawdopodobniej dyrektor będzie miał możliwość przekształcenie nauczania w tryb zdalny, jeśli pojawi się sytuacja zagrożenia epidemiologicznego w poszczególnych placówkach.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.