ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

UWAGA na oszustów w kombinezonach! Wykorzystują epidemię

› zwielkopolski24› Wielkopolska 2 miesiące temu    23.03.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Oszuści wykorzystują panujące warunki na świecie, by przywłaszczyć nasze pieniądze. Uważajcie na podejrzane osoby w kombinezonach!

 

 

 

Oszuści bez skrupułów wyszukują nowych metod na przywłaszczenie sobie cudzych kosztowności. Coś, co dla jednych jest powodem do lęku i kwarantanny, dla drugich jest kolejnym pomysłem na nielegalną działalność.

Najnowsza metoda polega na podawaniu się za firmy dokonujące dezynfekcję mieszkań w związku z panującym na całym świecie koronawirusem. Oszuści przychodzą ubrani w specjalne kombinezony, które przypominają środki ochrony przeciwepidemiologicznej i oferują mieszkańcom dezynfekcję pomieszczeń.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kwarantanna domowa - dzięki aplikacji łatwiejszy kontakt ze służbami [KLIKNIJ]

 

- Gdy już wejdą do mieszkań, nalegają, by dla bezpieczeństwa opuścić dezynfekowane pomieszczenia. Utrzymują, że oni są chronieni dzięki swoim kombinezonom, a pomieszczenia należy później przewietrzyć. Przestraszone ofiary dają złodziejom wolną rękę, a ci w tym czasie szukają schowanej gotówki, bądź kosztowności – ostrzegają policjanci.

 

Oszuści na samym początku żądają również opłaty z góry, żeby zobaczyć, gdzie w mieszkaniu się trzymane pieniądze. „Środki do dezynfekcji” to natomiast najzwyklejsza woda, która w niektórych przypadkach jest wzbogacona o dowolny środek, żeby ofiary poczuły chemiczną woń.

Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków pod numerem alarmowych 112.

 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.