ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

UWAGA! Synoptycy ostrzegają przed burzą i upałami

› zwielkopolski24› Wielkopolska 11 miesięcy temu    29.08.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają przed upałami i burzami z gradem.

 

 

Parę dni temu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upałów. Dzisiaj doszły jeszcze dwa komunikaty dotyczące naszego województwa. Ostatnie dni wakacji uraczą nas po raz kolejny wysoki temperaturami, ale także burzami oraz opadami deszczu i gradu.

 

Synoptycy wydali ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów. Prognozuje się, że maksymalna temperatura w piątek może wynosić od 27°C do 30°C, a później od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy może wynieść od 16°C do 19°C.

Prognozuje się także wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.


 

CZYTAJ TAKŻE: Podpalili przedszkole butelkami z benzyną [ZOBACZ WIDEO][KLIKNIJ]

 

Komunikat związany z upałem obowiązuje od dzisiaj (29 sierpnia) do niedzieli (1 września) do godziny 18.00. Burze i grad mogą wystąpić od dzisiaj (29 sierpnia) do jutra (30 sierpnia) do godziny 1.00. Meteorolodzy informują jednak, że możliwe jest wydłużenie terminu ważności ostrzeżenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 90%.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!