ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W jakim składzie Ostrovia powalczy o żużlową Ekstraligę?

› Sport i rekreacja› Zapowiedzi 8 miesięcy temu    29.10.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Choć TŻ Ostrovia przegrała baraż ze Stalą Gorzów, to jednak cały sezon był dla nich naprawdę bardzo dobry. Nic więc dziwnego, że w klubie żużlowym z optymizmem patrzą w przyszłość i chcą utrzymać naprawdę mocny skład.

 

O tym, że żużel w Polsce trzyma się mocno, niech świadczy fakt, że mistrz świata Bartosz Zmarzlik broni barw drużyny, która walczyła w barażu o pozostanie w elicie. Zgodnie z oczekiwaniami Stal Gorzów nie dała praktycznie żadnych szans drugiej drużynie Nice 1. Ligi Żużlowej. Na uwagę zwraca jednak fakt, że zespół z Ostrowa Wielkopolskiego dopiero w barażowym meczu doznał pierwszej i jedynej w całym sezonie porażki przed własną publicznością. Nic więc dziwnego, że nikt w klubie nie zalewa się łzami, bo świat tak naprawdę się nie zawalił. Najważniejszą kwestią będzie wyciągnięcie wniosków i zbudowanie mocnego składu.

Doświadczeni żużlowcy zostają   

W głowach działaczy Ostrovii od dawna tkwił pomysł na żużlową drużynę w nowym sezonie. Pierwszym punktem tego planu było oczywiście zatrzymanie dwóch polskich i zarazem bardzo doświadczonych żużlowców. Mowa o Grzegorzu Walasku i Tomaszu Gapińskim. Władze TŻ Ostrovii bardzo szybko dały do zrozumienia, że są po słowie z oboma zawodnikami. W nowym sezonie nadal w barwach ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego mają jeździć także dwaj obcokrajowcy – Duńczyk Nicolai Klindt oraz Australijczyk Sam Masters. Trwają rozmowy w tej sprawie, bo obaj wzbudzają zainteresowanie innych żużlowych klubów. To był fundament, ale nie wszystkie plany udało się zrealizować.

Nieudane podchody transferowe w żużlu

Koniec sezonu na żużlu oznaczał wzmożone rozmowy pomiędzy klubami a zawodnikami. Sztuka negocjacji do łatwych nie należy, o czym przekonali się właśnie w Ostrowie. Według wielu źródeł chciano, aby w TŻ w nowym sezonie jeździli Norbert Kościuch i Kai Huckenbeck. Kościuch miał być jednym z liderów drużyny w 2020 roku. Do rozmów miało dojść, ale ostatecznie sam żużlowiec zrezygnował z propozycji Ostrovii. Temat Niemca Huckenbecka także spalił na panewce.

Kogo jeszcze potrzebuje Ostrovia?

Na pewno jeszcze jednego seniora. Być może w żużlowym zespole z Ostrowa pozostanie Aleksandr Łoktajew. Rosjanin w sezonie regularnym nie do końca przekonywał, ale swoją postawą w rewanżowym meczu barażowym ze Stalą Gorzów dał jasny sygnał, że stać go na bardzo wiele i może pomóc Ostrovii w sezonie 2020. Nic więc dziwnego, że ostatecznie działacze klubu z Wielkopolski usiądą do rozmów kontraktowych z Rosjaninem. Pozostaje jeszcze kwestia juniorów. Marcin Kościelski nie będzie już spełniał wieku młodzieżowca, a do Stali Gorzów wraca Kamil Nowacki. Działacze TŻ Ostrovii będą więc mieli pole do popisu. Tak czy owak TŻ Ostrovia powinna w kolejnym sezonie być bardzo mocną drużyną i podejmie kolejną próbę awansu do żużlowej Ekstraligi. Czy z powodzeniem, o tym przekonamy się za niespełna rok.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!