ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wężykiem jechał obwodnicą. W samochodzie znaleziono amfetaminę

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    21.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Wielkopolska. Na obwodnicy miasta zatrzymano kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

W nocy 14 września oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymał informację, że obwodnicą pomiędzy Jarocinem a Mieszkowem jedzie kierowca, który może być pod wpływem alkoholu - poinformował portal jarocinska.pl. 

 

Z relacji zgłaszającego wynikało, że prowadzący Audi A3 porusza się zygzakiem i odbija się o barierki energochłonne. Pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Policjanci w aucie znaleźli amfetaminę. Mężczyźnie zatrzymano uprawniania do kierowania.

 

CZYTAJ TAKŻE: Policjanci zlikwidowali plantację marihuany. Zatrzymano już trzy osoby! [KLIKNIJ]

 

Usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. Nie przyznał się do winy.

 

Za kierowanie pojazdami mechanicznymi pod wpływem środków odurzających grozi taka sama kara jak za jazdę nietrzeźwości. Mężczyzna może stracić uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 lata. Grozi mu też kara więzienia do 2 lat.

 

 


- Podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy widząc niepokojące zachowania innych kierowców na drogach, bądź wiedząc, że za kierownica jakiegoś pojazdu siedzi osoba będąca pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – nie pozostają obojętni. Każda taka informacja przekazana Policji jest przez nas weryfikowana a dzięki temu, pijani kierowcy są eliminowani z ruchu i ponoszą konsekwencje karne za swoje naganne i nieodpowiedzialne zachowanie – podkreśla st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.