ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kolejna trąba powietrzna uchwycona w obiektywie [ZOBACZ WIDEO!]

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    10.05.2019
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. wlkp24.info

Wielkopolska. Trąba powietrzna w Wielkopolsce. Uszkodzone dachy i połamane drzewa. Wczoraj (29 kwietnia) po południu nad częścią powiatu pleszewskiego przeszła burza z trąbą powietrzną. Strażacy interweniowali najwięcej w Zielonej Łące w gminie Pleszew.

 

 

 

Wiatr powalił tam drzewa i zerwał część dachu z budynku na jednej z posesji. Uszkodził również kilka budynków. Świadkowie mówią, że u innego mieszkańca wiatr porwał w powietrze metalowy garaż oraz betoniarkę - informuje portal zpleszewa.pl.

 

Wiele osób widziało coś, co przypominało trąbę powietrzną.

 

W lesie koło Zielonej Łąki widoczne są również połamane drzewa, a na wielu posesjach drzewa przewrócone są razem z korzeniami.

Tak opisują sprawę Polscy Łowcy Burz:

Jedna z komórek burzowych przechodząca przez miejscowość Zielona Łąka w pow. pleszewskim (woj. wielkopolskie) wygenerowała trąbę powietrzną, prawdopodobnie nie związaną z superkomórką burzową. 

 

Tak z kolei sytuację opisuje Małgorzata Wysocka-Balcerek:

 

Na drodze za cmentarzem, w Zielonej Łące droga była nieprzejezdna. Leżały przewrócone drzewa, za nimi rozwalony doszczętnie betonowy płot. Byłam chyba pierwszą, która tamtędy jechała po przewróceniu się drzew. Powiadomiłam na 112 o przeszkodzie na drodze. Chwilę wcześniej we Wszołowie i w Kajewie wjechałam w gradobicie. Naokoło było biało jak w zimie. A w Pleszewie słońce.

 

 

Wiele osób w tamtym rejonie ma rozpoczęte budowy domów. Niestety wielu z nich zbiera materiały budowlane typu styropiany i blachy po okolicznych polach.

Z kolei w Gołuchowie zaobserwowano obfite opady gradu.

 

[AKTUALIZACJA, 10.05.2019] 

 

Portal wlkp24.info udsotępnił film kolejnej trąby powietrznej. Tym razem silny wiatr pojawił się w Odolanowie (powiat ostrowski).

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ Płot
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  To taki zwykły diabełek. W żniwa takich pełno tylko lata słoma a tutaj sucha ziemia.
  ~ Mariolka
  ponad rok temu 1
  Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie bo mieszkam w Witaszycach prawie obok i po południu u Nas wczoraj była śliczna pogoda słoneczna. To co się działo tam to straszne...