ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wielka fabryka nielegalnych papierosów. Towar był wart 3 mln zł! [WIDEO]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 8 miesięcy temu    21.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum Straży Granicznej

Wielkopolska. Powiat pleszewski. W gminie Dobrzyca zlikwidowano wielką linię produkcyjną nielegalnych papierosów. Zatrzymano trzech obywateli Białorusi. Zabezpieczony towar - aż 2 tony krajanki tytoniowej i ponad milion gotowych papierosów - wart był blisko 3 mln zł.

 

 

 

 

Jak informują funkcjonariusze Straży Granicznej akcję przeprowadzono 14 listopada w jednej z miejscowości w powiecie pleszewskim. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodzi o Fabianów w gm. Dobrzyca - poinformował portal zpleszewa.pl. 

 

Wszystko przeprowadzili funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej we Władysławowie i w Kaliszu przy wsparciu Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rozkręcali w lesie limitowanego mercedesa o wartości blisko 170 tys. zł [KLIKNIJ]

 

- W przedsięwzięciu brali też udział przedstawiciele firmy tytoniowej, której marką znakowane były wyroby z nielegalnej fabryki. Funkcjonariusze zastali przy produkcji papierosów trzech mężczyzn w wieku 29, 47 i 53 lat. Oprócz krajanki tytoniowej zabezpieczono ponadto trzysta kartonów, w których łącznie było milion dwieście tysięcy papierosów. Zajęto urządzenia do wytwarzania produktów tytoniowych, w tym kompresory, agregaty prądotwórcze oraz komponenty do produkcji. Z ustaleń wynika, że maszyny mogły wyrabiać 3 tysiące papierosów na minutę - relacjonują funkcjonariusze.

 

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Pleszewie zastosował wobec cudzoziemców tymczasowy areszt. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie.

 

ZOBACZ WIDEO:

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!