ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wilki w ZOO zagryzły swego brata. Wygrała wilcza natura

› Aktualności ponad rok temu    30.09.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.pl

- Wilki mogą wzajemnie zabijać się, ustalając hierarchię i wzajemne relacje. Dziś w nocy dwa dojrzewające samce zabiły trzeciego wilka. Uszanowaliśmy ich prawo do życia według własnych zasad. Płaczemy z opiekunem, ale nie rozdzielimy stada. Wilki podjęły własne decyzje, zgodne z ich biologią. Stworzyliśmy im najbardziej naturalne warunki, zadziałały naturalne mechanizmy – napisali na swoim oficjalnym profilu facebookowym opiekunowie zwierząt z poznańskiego ZOO, w którym zginął wilk.

- W naszej pracy ze zwierzętami ponosimy także porażki. I wielkie straty. Codzienna opieka to troski i radości. Kochamy naszych podopiecznych jak wariaci. To sens i pasja naszego życia. Ale staramy się nie odbierać im tożsamości biologicznej i pozwalać - mimo niewoli - działać naturze – informują.

Azyl dla wilków w poznańskim ZOO został otwarty w maju. Jako pierwsza zamieszkała w nim wilczyca z ZOO w Berlinie, później dotarli również bracia Alwin i Alfred z Austrii oraz wilk uratowany przez pracowników Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

- Biologia wilków jest szczególna - w naturze i w niewoli. Zanim skomentujecie - warto się zastanowić. Utrzymanie i stworzenie watahy z ratowanych osobników to wyzwanie. Zrobiliśmy wszystko, żeby się udało. Zgodnie z wiedzą, biologią gatunku i empatią - piszą pracownicy poznańskiego ZOO.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!