ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wiózł dzieci autobusem z urwanym amortyzatorem

› Motoryzacja ponad rok temu    3.04.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Jak potrzebne są kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu świadczy ten przypadek zatrzymanego przez inspektorów autobusu. Pojazd, którym wieziono dzieci, był w opłakanym stanie technicznym.

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

 

Właśnie mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci inspektorzy z leszczyńskiego oddziału WITD w Poznaniu nasilili kontrole autobusów przewożących uczniów z okolicznych szkół do kina.

Jak podkreśla rzecznik - głównym celem przeprowadzonej 28 marca 2018 roku akcji było wyeliminowanie z ruchu autobusów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu na drodze.

 

- Inspektorzy poddali między innymi kontroli autobus lokalnego przewoźnika. Szczegółowa weryfikacja ujawniła wiele nieprawidłowości odnośnie do jego stanu technicznego: urwane mocowanie amortyzatora w zawieszeniu po lewej stronie oraz nadmierną korozję elementów mocowania amortyzatora z prawej strony – wylicza WITD.

 

Inspektorzy nie dopuścili już zdezelowanego autokaru do dalszej jazdy. Kierowca stracił nie tylko dowód rejestracyjny. Będzie musiał też uiścić wysoki mandat i zapewne zapłacić za podmianę.

- Dzieci powróciły do domu autobusem podstawionym przez innego przewoźnika - dodaje WITD.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Życzliwy
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  SK TOUR???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji