ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Właściciel firmy próbował wyłudzić kredyt. Chciał spłacić długi

› zwielkopolski24› Wielkopolska 8 miesięcy temu    3.12.2019
Redakcja
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock

Wielkpolska. Policjanci z Leszna i Poznania zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, gdy usiłował wyłudzić kredyt na kwotę 200 tysięcy złotych. Pieniądze były mu potrzebne na spłatę długów. Teraz podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

 

 

 

 

28 listopada policjanci z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który w jednym z banków w centrum Leszna usiłował wyłudzić kredyt. Wysokość kredytu opiewała na kwotę 200 tysięcy złotych. O sprawie poinformował portal gostynska.pl. 

 

 

- W tym celu kredytobiorca przedłożył w placówce sfałszowane zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z opłacaniem składek ubezpieczeniowych oraz sfałszowaną historię rachunku bankowego – mówi asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pobili i okradli 14-latka. Trafią do więzienia [KLIKNIJ]

 

Dodaje, że podczas omawiania formalności kredytowych do banku weszli policjanci i zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę, 29-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był właścicielem jednej z firm w powiecie gostyńskim.

 

- Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut usiłowanie wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanej dokumentacji. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pieniądze były mu niezbędne na spłatę wcześniejszych zaległości – dodaje asp. sztab. Monika Żymełka.

 

29 listopada Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dluznik
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dlaczego więzienie bo chciał spłacić długi paranoja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji