ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja sanepidu

9 miesięcy temu    26.03.2020
komentarzy 5 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Przemysław Góralczyk

Koronawirus. Zła informacja również dla pacjentów z naszego terenu. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja Wojewody Wielkopolskiego. 

 

Miejscowe media informują o śmierci pacjenta z koronawirusem. - Rzecznik szpitala, Paweł Gawroński na razie nie potwierdza tej informacji. Cały szpital wraz z wieczorynką jest zamknięty. Nikt nie może wejść ani wyjść ze szpitala. Pracownicy, którzy przyszli rano do pracy, zostali odesłani do domu. Teren zabezpiecza straż pożarna - podaje portal faktykaliskie. 

Testy potwierdziły, że zmarły w nocy pacjent szpitala był zakażony koronawirusem.

Szpital wysłał listę pracowników i pacjentów, którzy mieli potencjalny kontakt z zarażonym. Służby sanitarne mają podjąć decyzję, co dalsze j działalności lecznicy.

 

- Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19.- informuje Mateusz Domagala, doradca Wojewody Wielkopolskiego w WUW. 

 

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Angelina Smith
9 miesięcy temu ocena: 0%  4
This is very informative post, good work, i like this content and wish to read more from you. thanks for such a informative post. multiple-regression-analysis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
9 miesięcy temu 3
Czyli zostały zamknięte 2 oddziały a nie cały szpital. No chyba że składa się on z 2 oddziałów???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Chodzi plotka że jarociński szpital chcą przerobić na zakaźny. Starosta z PiS nasz burmistrz też jakby z PiS bo wspiera Gowina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Najbardziej dobija mnie głupota ludzi ale już odpowiedzialność lekarzy którzy wrócili dopiero z Włoch przed kilku dni i idą do pacjentów to już nie głupota. Mam nadzieję że poniosą odpowiedzialność.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji