ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wpadł do głębokiego rowu. Na pomoc czekał całą noc. Pomogli policjanci

› zwielkopolski24 ponad rok temu    18.06.2018
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. KMP Konin

Wielkopolska. Ogromne brawa należą się konińskim policjantom. Dzięki determinacji funkcjonariuszy udało się odnaleźć i uratować życie 77-mieszkancowi. Chory mężczyzna wpadł do głębokiego rowu. - Nie trudno wyobrazić sobie co czekało 77-latka, gdyby policjanci w porę go nie odnaleźli - podkreśla Marcin Jankowski z KMP w Koninie.

 

 

Z relacji rodziny wynika, że odnaleziony wyszedł z domu w starej części Konina w sobotę 16 czerwca około 17:00. Późnym wieczorem tego samego dnia oficer dyżurny konińskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu mieszkańca. Z informacji wynikało, że 77-latek cierpi na zespół otępienia oraz chorobę Alzheimera. Sytuacja, jak podkreślają mundurowi, wyglądała więc bardzo poważnie. Natychmiast zarządzono poszukiwania w pobliżu jego miejsca zamieszkania, które jednak nie przyniosły efektów.

 

- W niedzielę rano w trybie alarmowym do służby wezwanych zostało kilkudziesięciu policjantów. O pomoc poproszono też strażaków. Policyjny pies złapał trop i doprowadził do przystanku MZK. Policjanci z Wydziału Kryminalnego przeanalizowali rozkład jazdy i dotarli do kierowcy, który rozpoznał po rysopisie pasażera z poprzedniego dnia. Pamiętał też, że wysiadł w Szczepidle w gminie Krzymów. Tam natychmiast skierowano policjantów do poszukiwań – informuje Jankowski z KMP w Koninie.

 

- Informacje przekazane przez kierowcę okazały się decydujące w odnalezieniu mężczyzny. Policjanci znaleźli go leżącego w głębokim rowie. Najprawdopodobniej wpadł tam i nie potrafił się wydostać, chociaż mocno walczył, co widać było po obdartych z kory drzewach. Nie trudno wyobrazić sobie co czekało 77-latka, gdyby policjanci w porę go nie odnaleźli.

 

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski podczas poniedziałkowej odprawy z kadrą kierowniczą podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w poszukiwania.

Jak podkreślił były one przeprowadzone bardzo profesjonalnie i co najważniejsze doprowadziły do odnalezienia zaginionego mężczyzny.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ratownik
ponad rok temu ocena: 100%  1
Brawooooo!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji