ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wstrzymano sprzedaż leku na wrzody żołądka. Sprawdź czy nie masz go w domu

› zwielkopolski24› Wielkopolska 8 miesięcy temu    21.10.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu popularny lek na wrzody żołądka.

 

 

 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat, z którego dowiadujemy się, że w popularnych lekach dostępnych na rynku jest podejrzenie zanieczyszczenia substancji czynnej N-nitrozodimetylenoamina (NDMA), która uważana jest za potencjalnie rakotwórczą.

 

Po analizie zebranego materiału GIF uznał, że w interesie społecznym jest prewencyjne wstrzymanie w obrocie wszystkich produktów leczniczych zawierających tę substancję czynną - czytamy w komunikacie.

 

Wydano 11 decyzji wstrzymujących sprzedaż we wszystkich hurtowniach i aptekach następujących produktów, które zawierają substancją czynną Ranitidinum.

 

 1. Raniberl Max, tabletki powlekane 150 mg;
 2. Ranic, roztwór do wstrzykiwań i infuzji 10 mg/ml;
 3. Ranigast Max, tabletki powlekane 150 mg;
 4. Ranigast Fast, tabletki musujące 150 mg;
 5. Ranigast, tabletki powlekane 150 mg;
 6. Ranigast, roztwór do infuzji 0,5 mg/ml;
 7. Ranigast Pro, tabletki powlekane 75 mg;
 8. Ranimax Teva, tabletki powlekane 150 mg;
 9. Ranitydyna Aurovitas, tabletki powlekane 150 mg;
 10. Riflux, tabletki musujące 150 mg;
 11. Solvertyl, roztwór do wstrzykiwań 25 mg/ml.

 

Osoby, które posiadają powyższe produkty, powinny w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego sposobu terapii.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ schorowany
8 miesięcy temu 1
Ludzie. Wykupując osobie starszej lekarstwa (zwłaszcza na cukrzycę, lub tarczycę) dokładnie zwracajcie uwagę na ilość przepisanych leków czy ta pokrywa się z ilością jaką się wam sprzedaje. Ogólnie przyjętą praktyką u APTEKARSKICH OSZÓSTÓW jest sprzedaż 1/2 czasem 1/3 leków, a reszta leków z refundacji jest na papierze magazynowana na rzecz nielegalnego wywozu leków za granicę. NFZ refunduje w ten sposób, lekarstwa dla LEKOWYCH OSZÓSTÓW. A płacimy za to wszyscy !. Nie tylko zdrowiem z racji braku leków, ale także pieniędzmi, niższymi emeryturami, gorszymi świadczeniami i kolejkami do lekarzy w celu przepisania kolejnych recept. Najgorsze jest to, że takie procedery uprawia się pod okiem lekarzy ! Apteka przy przychodni jest tego najlepszym przykładem. APTEKARZU, ZA TO GROZI PROKURATOR I ODSIADKA ! OPAMIĘTAJ SIĘ !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji