ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wymyślił wypadek. Chciał wyłudzić pół miliona. W banku się zorientowali

› zwielkopolski24 ponad rok temu    6.04.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KMP Konin

Wielkopolska. To był misterny plan oszusta. Nie udał się, bo na wysokości zadania stanęli bankowcy. Dzięki nim 72-letnia kobieta nie straciła 530 tys. zł, które miała wziąć w kredycie.

 

 

Wszystko zaczęło się od telefonu. Do mieszkanki Konina zadzwonił mężczyzna i podając się za syna powiedział, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy.

- Telefon natychmiast przekazał fałszywemu policjantowi, który już dalej prowadził z kobietą rozmowę. Namówił ją do pójścia do banku i poproszenia o kredyt na niebagatelną kwotę 530 tys. zł – relacjonuje Marcin Jankowski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

 

Na szczęście dla starszej kobiety, kasjerka banku PKO w Koninie, widząc 72-latkę cały czas rozmawiającą przez telefon domyśliła się, że nie wszystko jest w porządku. Kiedy jedna z pracownic rozmawiała z kobietą, druga powiadomiła dyrektor oddziału, a ta policjantów.

W okolicy banku natychmiast pojawili się policjanci z Wydziału Kryminalnego. To był właściwy trop. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził mężczyzna, którego zauważyli nieopodal.

- Okazało się, że to właśnie on miał odebrać pieniądze od 72-latki. Mężczyzna to 22-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w województwie dolnośląskim – dodaje rzecznik komendy miejskiej.

22-latkowi postawiono zarzut usiłowania oszustwa, a prokurator zastosowała wobec niego policyjny dozór. Teraz podejrzany musi dwa razy w tygodniu pojawić się w tamtejszej komendzie policji. Grozi mu do 8 lat więzienia.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ golonka_sojowa
ponad rok temu ocena: 100%  4
Jak to? przecież to patriota, który uczciwie pracuje dla swojego kraju - ma koszulkę Surge Polonia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  3
To była wysoko postawiona Babcia :) o babci która stała się młodsza w filmie https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jedno pytanie, który bank dałby półmilionowy kredyt ponad 70letniej kobiecie? Albo redakcja coś pomyliła z zerami albo ten gość miał mózg rozwielitki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neuron
ponad rok temu ocena: 100%  1
Myśle że to drugie... pewnie wydatki go przerosły,chęci do możliwości hehe