ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wypadek autokaru. Ze szkoły wracało nim 34 dzieci (FOTO)

› Aktualności 9 miesięcy temu    7.10.2019
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A

WIELKOPOLSKA. Pakosław. W poniedziałek, 7 października na drodze między Zaorlem a Górami Zaorlińskimi doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem szkolnego autobusu i auta osobowego. W wypadku uczestniczyło ponad 30 dzieci.Dochodziła godzina 14.00. Dyżurny rawickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczyły autobus przewożący dzieci oraz osobowy volkswagen passat. Autokarem podróżowały 34 dzieci z pobliskiego przedszkola i Szkoły Podstawowej w Pakosławiu.Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.
- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce wszyscy uczestnicy znajdowali się poza pojazdami. Na szczęście żadne dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Jednak w pewnym momencie zemdlał kierowca samochodu osobowego. Pierwszej pomocy udzieliła mu przejeżdżająca tamtędy lekarka wraz ze strażakami. Mężczyzna ostatecznie trafił, już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, do rawickiego szpitala - relacjonuje asp. sztab. Roman Sidor z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, dowodzący akcją ratunkową.

 

 

Jak zaznacza asp. sztab. Tomasz Duszak z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, okoliczności tego zdarzenia, a zwłaszcza przyczyny, będą wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

 

 

W Zaorlu interweniowali strażacy z JRG Rawicz oraz OSP Pakosław, Sowy i Szkaradowo. - Zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia, pomogliśmy w załadowaniu uszkodzonych pojazdów, a na koniec posprzątaliśmy jezdnię z resztek powypadkowych i zneutralizowaliśmy plamy olejowe - dodaje Roman Sidor.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA [TUTAJ]

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!