ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Z sąsiadem wymyślili, że ukradną sobie audi. Policja się jednak zorientowała…

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    20.06.2018
komentarzy 2 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe/archiwum

Wielkopolska. Taki plan można realizować chyba tylko w Dzień Dziecka, choć nie wiadomo, czy nie obraża się inteligencji najmłodszych… Dziecinny scenariusz z ukradzionym audi za 150 tys. zł nie mógł skończyć się dobrze. Dwóm 45-latkom i partnerce jednego z nich grozi nawet 8 lat więzienia.

 

Zanim zatrzymała ich policja postanowili, że sfingują kradzież audi A5, które należało do jednego z czterdziestolatków. Jak ustalili, tak zrobili. 1 czerwca mieszkaniec Lubonia zgłosił kradzież niemieckiego auta na miejscowym komisariacie policji. Auto wycenił na bagatela 150 tys. zł.

Już w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze mieli wątpliwości, co do okoliczności kradzieży. Policyjny nos ich nie zawiódł.

 

- Zdarzenie od początku było ustawione. Mężczyzna zaplanował, że wyjedzie za granicę, a pod jego nieobecność sąsiad, któremu wcześniej sam wręczył kluczyki, zabierze samochód sprzed domu. On jednak, jak wróci, zgłosi sprawę na policję o rzekomej kradzieży auta – informuje Marta Mróz z KMP w Poznaniu. - Dodatkowo w sprawę zamieszana była również partnerka właściciela pojazdu. Kobieta wiedziała o tym, że mężczyźni się dogadali, a jednak wszystko trzymała w tajemnicy i mówiła nieprawdę.

 

Po szybkim śledztwie Wydziału ds. walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymano całą trójkę - dwóch mężczyzn i kobietę w wieku od 35 do 45 lat zamieszanych w sfingowaną kradzież.

 

- Wszyscy przyznali się do popełnionego przestępstwa. Usłyszeli zarzuty zeznania nieprawdy oraz fikcyjnego zgłoszenia kradzieży. Zatrzymani otrzymali środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego. Grozi im do 8 lat więzienia – dodaje Mróz.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ pegaz
ponad rok temu 2
Nie byli znajomymi policji.Takich ustawień może być więcej, a części do ""dziupli".
~ worch
ponad rok temu ocena: 100%  1
Panie Bartek! Zamiast do szkoły to chyba na wagary chodziłeś! Przeczytałeś choć raz to co z potem na czole wypisałeś?