ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zabezpieczyli około 30 tysięcy sztuk papierosów oraz 140 litrów spirytusu

› zwielkopolski24› Wielkopolska 13 dni temu    8.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot.  KPP w Gostyniu

Wielkopolska. Dwoje mieszkańców gminy Gostyń zamieszanych jest w przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie a także wydawanie, sprowadzanie i sprzedaż papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Pomagali także w zbyciu towaru, czy też ukryciu. W ten sposób są zamieszani w przestępstwo, za które grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, działając operacyjnie dowiedzieli się, że 62-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna – mieszkańcy gm. Gostyń posiadają papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy - czytamy na gostynska.pl. 

 

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli łącznie około 30 tysięcy sztuk papierosów oraz 140 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

 

- Uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło blisko 35 tysięcy złotych - mówi asp. sztab. Monika Curyk, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

 

Właścicielom nielegalnego towaru grozi teraz wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.