ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zatrzymano prawdopodobnego sprawcę śmiertelnego potrącenia

› Aktualności ponad rok temu    27.10.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. srem.naszemiasto.pl

Do tragicznego wypadku, w którym zginęła 55-letnia rowerzystka, mieszkanka Książa Wlkp. doszło w poniedziałek w Śremie.

ZOBACZ TUTAJ

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierująca rowerem, 55-letnia mieszkanka Książa Wlkp., jadąc ul. Zamenhofa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą i prawdopodobnie głową uderzyła w naczepę. Kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia. 

- Policjanci kryminalni zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności wypadku posiadali zabezpieczone nagrania z monitoringów, na których nie zarejestrował się sam wypadek. Wynikało z nich jedynie, że w zdarzeniu prawdopodobnie uczestniczył kierujący ciągnikiem siodłowym marki Man, którego kabina była koloru czerwonego i który na naczepie pozbawionej burt przewoził elementy rur o dużej średnicy. Jednak na żadnym z tych materiałów nie były widoczne ani nr rejestracyjne tira, ani wizerunek osoby kierującej ani też żadne inne dane, które identyfikowałyby tego uczestnika wypadku - informuje Ewa Kasińska, rzecznik prasowa śremskiej komendy policji. 

- W tych okolicznościach funkcjonariusze szukali informacji o kierującym w wytypowanych firmach produkujących rury. W ten sposób dotarli do kierowcy z firmy transportowej, który mógł być uczestnikiem tragicznego zdarzenia w Śremie. Ten trop okazał się właściwy i 26 października mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - dodaje policjantka. 

Kierowcą okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, który został zatrzymany i przesłuchany. Jak informuje śremska policja podczas przesłuchania mężczyzna przedstawił swoją wersję zdarzeń z poniedziałku. 

Sprawą, oprócz policji, zajmuje się również śremska Prokuratura Rejonowa. Na miejscu zdarzenia w poniedziałek obecny był prok. Jarosław Żak. Na jego polecenie ciało 55-letniej kobiety przewiezione zostało do Poznania, do Zakładu Medycyny Sądowej. Sekcja została przeprowadzona w czwartek, na pełne wyniki będzie trzeba jeszcze zaczekać.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!