ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zauważono pęknięcia. Most zostanie zamknięty

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    29.08.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Google StreeView

Wielkopolska. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Pęknięty chodnik i rozszczelnienie. Uszkodzony most.

 

 

 

Most we Wronkach (powiat szamotulski) groził zawaleniem. Z komunikatu Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wynika, że 176-metrowa budowla ma liczne pęknięcia oraz rozszczelnienia.

 

- Stwierdzone postępujące uszkodzenia w kontrolowanym obiekcie mogą zagrażać bezpieczeństwu życia i zdrowia ludzi. Wyniki kontroli są jednoznaczne i wymagają natychmiastowej reakcji. Nawet kilka godzin oczekiwania może doprowadzić do tragedii, dlatego oczekuję od WWINB-u podjęcia szybkich działań w tej sprawie - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w komunikacie PAP.

 

Rozszczelnienia zaobserwowano pomiędzy jezdnią a krawężnikiem oraz krawężnikiem a chodnikiem. Od strony miasta Wronki doszło do pęknięcia chodnika.

Zaobserwowano także ruchy masowe gruntów na długości około 100 m w górę rzeki Warty.

Most znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Wronki (powiat szamotulski). Ma konstrukcję żelbetową, 6-przęsłową, a jego długość to 176,47 m. Obiektem zarządza Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ Ggg
ponad rok temu ocena: 100%  1
Ciekawe co z mostem w Nowym Mieście... Kontrolę po tragedii we Włoszech mogą go zamknąć.