ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zderzenie karetki z osobówką. Wymuszenie pierwszeństwa

› zwielkopolski24› Wielkopolska 11 dni temu    12.10.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fot. Z. Pacanowski/gostynska.pl

Wielkopolska. Karetka transportowa zderzyła się z autem osobowym na drodze Poniec- Waszkowo.

 

 

 

Kierująca osobówką i dwie osoby z drugiego pojazdu (wiozącego pacjentów na dializy) trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 października na trasie Poniec - Waszkowo, a dokładnie na skrzyżowaniu z szosą do miejscowości Zawada około godz. 12.30 - czytamy na portalu gostynska.pl. Karetka transportowa, wioząca osoby na dializy uczestniczyła w kolizji z samochodem osobowym marki Daewoo Lanos. Jak ustalili policjanci, doszło do wymuszenia pierwszeństwa.

 

W kolizji brało udział w sumie 7 osób, w tym 8-letnia dziewczynka, pasażerka samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby: zespoły ratownictwa medycznego, policje oraz straż pożarną - 2 zastępy JRG Gostyń oraz OSP Poniec, a ponieważ do wypadku doszło na granicy powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego na terenie gm. Poniec pojawiły się jednostki z powiatu leszczyńskiego (JRG Leszno i OSP z Rydzyny).


 

- Na mocy decyzji ratowników medycznych, które przybyły na miejsce zdarzenia, dwie osoby z transportowej karetki zostaną przewiezione do gostyńskiego szpitala. Natomiast z samochodu osobowego do lecznicy dotrze tylko kierująca. Dziecko pozostało na miejscu, pod opieką ojca, który dojechał po otrzymaniu wiadomości o zderzeniu pojazdów - powiedział na miejscu asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca akcji.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na upewnieniu się, czy podjęto odpowiednie środki ostrożności i zabezpieczenia ochrony osobistej w związku z panującą pandemią. Dokonano oceny stanu poszkodowanych, udzielono pomocy przedmedycznej oraz wsparcia psychicznego. Dziewczynka z samochodu osobowego otrzymała maskotki od policjantów i strażaków.

 

- Jak się okazało wszyscy uczestnicy zdarzenia byli przytomni. Dwie osoby, przewożone karetką transportową wymagały hospitalizacji lub konsultacji lekarskiej - dodał Wojciech Idkowiak.

 

 

Ze wstępnych ustaleń gostyńskiej policji wynika, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez prowadzącą daewoo.

 

CZYTAJ TAKŻE: 24-latek odbił na lewy pas. Matiz „złożył się, jak harmonijka” [KLIKNIJ]

 

 

- Wyjechała z drogi podporządkowanej prowadzącej do miejscowości Zawada. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu busowi, który poruszał się po drodze głównej i w ten sposób doprowadziła do bocznego zderzenia. Mamy uszkodzone auta i troje poszkodowanych - wyjaśniała na miejscu starszy sierżant Marta Ławniczak.

 

Nie są znane uszkodzenia pojazdów, ani też obrażenia poszkodowanych.

- Kierująca pojechała do szpitala w Lesznie na prześwietlenie barku - poinformowała st. sierżant Marta Ławniczak.
 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.