ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

ZUS ostrzega: Oszukują na Polski Bon Turystyczny

› Aktualności 2 miesiące temu    5.08.2020
Kuba Piotrowicz
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. ZUS ostrzega przed nieuczciwymi ludźmi, którzy oszukują na Polski Bon Turystyczny. Jak wyglądają? Jak ich unikać?

 Od 1 sierpnia można aktywować Polski Bon Turystyczny. Jak do tej pory aktywowano 189,1 tysięcy bonów o łącznej wartości 161 milionów złotych. Niestety wydawanie takich udogodnień jest idealną okazją dla złodziei.

Jak wyglądają i jak ich uniknąć? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie poniżej:

 


Oszukują na Polski Bon Turystyczny. Mówią, że pomogą ci aktywować bon. Nie rób tego!


Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w internecie pojawiły się oferty pomocy przy założeniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz aktywowaniu Polskiego Bonu Turystycznego. Zawsze należy zastanowić się przed takim ruchem, ponieważ w systemie PUE oprócz danych potrzebnych nam do aplikacji o bon, znajdują się również takie, które mogą nam się przydać w innych momentach, np. zwolnienia lekarskie czy zgłoszenia do ubezpieczeń.

 - Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: bon@zus.pl. Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS – mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 Oszukują na Polski Bon Turystyczny. Nie wymieniaj bonu na pieniądze!


Kolejnym sposobem złodziei jest oferta, w której przedstawiają oni możliwość wymiany bonu na fizyczne pieniądze. Jest to oczywiście oszustwo, ponieważ bon dostępny jest tylko w formie elektronicznej i tylko w taki sposób można nim płacić.

 - Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione – kontynuuje Krystyna Michałek.

Polski Bon Turystyczny: jak złożyć wniosek, gdzie wykorzystasz bon i jak to działa, na co można wydać pieniądze -  Wszystkie potrzebne informacje o bonie turystycznym znajdziesz [TUTAJ].

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ veronicasegura
2 miesiące temu ocena: 100%  5
I am so happy to read this. Thanks for contributing your important time to post such an interesting & useful collection.This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that's at the other blogs. It would be knowledgeable & resources are always of great need to everyone. Please keep continuing to share. Related Site https://american-writers.org/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Ja
2 miesiące temu 3
Niestety ,u mnie nie ma nawet zakładki bon turystyczny..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
2 miesiące temu 1
Jak mówił śp.Stefan Kisielewski: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju!". Rząd sam stwarza problemy z którymi potem walczy i koło się zamyka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji