Dostosuj wydruk

Kolejny śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty i ciężarówki

Kolejny śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty i ciężarówki

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Koninie. Kolejny wypadek z udziałem jednośladu i samochodu ciężarowego. Wczoraj pisaliśmy o zdarzeniu z udziałem 19-letniego kierowcy [CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ].

 

 

 

Wczoraj (4 czerwca) około godziny 5.00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Boguszyce (powiat koniński). Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 33-letni kierowca ciężarówki z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, 61-letniemu mieszkańcowi gminy Topólka (województwo kujawsko-pomorskie).

 

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia na drodze. Małżeństwo zginęło w wypadku samochodowym [KLIKNIJ]

 

 

- Motorowerzysta jechał drogą gminną łączącą Wierzbinek z Zaryniem, a kierowca ciężarówki drogą wewnętrzną kopalni, która w pewnym momencie przecinała drogę gminną. Dokładnie w tym miejscu kierowca ciężarówki powinien ustąpić pierwszeństwa 61-latkowi, czego nie zrobił. Policjantom 33-latek powiedział, że oślepiło go wschodzące słońce, które było nad drogą, z której nadjechał motorower. Po uderzeniu przez samochód ciężarowy, motorowerzysta został wepchnięty do rowu - relacjonuje podkom. Marcin Jankowski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

 

Niestety 61-latek poniósł śmierć na miejscu.

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.06.05

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31