Dostosuj wydruk

Nowości w szkołach. Zobacz, od kiedy i jakie

Nowości w szkołach. Zobacz, od kiedy i jakie

Co uczniowie zastaną w szkołach po powrocie z wakacji? Dyrektorzy szukają różnych możliwości uatrakcyjnienia nauki w ich placówkach. Jednym ze sposobów jest wyposażenie klas w różnego rodzaju nowinki techniczne. Jak to wygląda w niektórych jarocińskich szkołach?

 

 

Elektronika coraz bardziej ingerują w nasze życie. Sztuka polega jednak na tym, żeby umiejętnie i z umiarem z niej korzystać. Szczególne znaczenie ma to w szkołach, gdzie wychowuje się młode pokolenie.

 

 

Dwie szkoły z gminy Jarocin - w Witaszycach i jarocińska „czwórka” - dzięki programowi „Aktywna tablica” otrzymają tablice interaktywne z projektorami. Do każdej z placówek trafi sprzęt o wartości 17,5 tysięcy złotych.

 

 

[nawet przedszkolaki uczniły urodziny uniwersytetu - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Gmina z programu pozyskała na ten cel 28 tysięcy złotych. Sama dołoży do wyposażenia placówek 7 tysięcy złotych.

 

 

„Aktywna tablica” to program skierowany na dofinansowanie zakupu sprzętu multimedialnego i rozwijania kompetencji uczniów oraz nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

 

[segregacja odpadów kuchennych - o co najczęściej pytają mieszkańcy, jak odpowiada gminy - czytaj TUTAJ]

 

 

W ramach programu każda szkoła może otrzymać 80% dotacji z budżetu państwa na zakup na przykład tablic interaktywnych z projektorem lub interaktywnych monitorów dotykowych. Pozostała 20-procentowa kwota to obowiązkowy wkład własny organu prowadzącego dana szkołę.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.07.14

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31