Dostosuj wydruk

The Color Run - przyłącz się do kolorowego święta biegaczy!

The Color Run - przyłącz się do kolorowego święta biegaczy!

Wielkopolska. The Color Run. Już w sobotę (7 września) w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja The Color Run. Kontynuacja "Kolorek dla Mikołaja".

 

 

 

Już za niecałe dwa tygodnie, w sobotę (7 września) nad Jeziorem Maltańskim po raz kolejny odbędzie się impreza spod szyldu The Color Run. Tym razem będzie to wyjątkowa edycja z mottem "Odkryj w sobie bohatera". Celem akcji jest zachęcanie do pomagania innym, pokazując, że każdy z nas może być superbohaterem nawet poprzez małe, dobre uczynki.

The Color Run to światowy fenomen. Bieg, który pokolorował już miasta ponad 40 krajów. Był m.in.: w Chinach, Indiach, Australii, USA, Francji, Włoszech, a w roku 2015 zadebiutował w Polsce. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Premier wprowadził pierwszy stopien alarmowy ALFA i ALFA-CRP [KLIKNIJ]

 

Tegoroczna edycja The Color Run jest kontynuacją akcji "Kolorek dla Mikołaja", która zapoczątkowała w 2018 roku. Każdy może przyłączyć się do tego wydarzenia. Wystarczy zarejestrować się na bieg. Podczas imprezy jest organizowana zbiórka plastikowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży trafi do Mikołaja Janeczko - tegorocznego ambasadora The Color Run.

Mikołaj Janeczko dziewięć lat temu urodził się z poważnymi wadami kończyn. Ten mały, ale odważny człowiek porusza się na wózku. Nie przeszkadza mu to, by dalej marzyć i realizować swoje marzenia. Organizatorzy The Color Run ujęci jego historią, zdecydowali się zorganizować zbiórkę plastikowych korków pt. „KO-LO-REK dla Mikołaja”.

 

- Mikołaj swoją postawą i siłą, a także pogodą ducha pokazuje, że każdy ma w sobie moc, niezależnie od sytuacji. Dzięki jego osobie widzimy, że „biec po szczęście” może każdy w swoim własnym stylu i tempie, a bariery jakie czasami widzimy są tylko w naszych głowach. Dlatego razem z uczestnikami chcemy pomagać mu w tym „biegu” - mówi Karina Dziuba z The Color Run.

 

Nakrętki będzie można oddać w dniu wydarzenia w strefie festiwalowej, w miejscach oznaczonych flagami i banerami z wizerunkiem Mikołaja.

 

- W poprzednim roku w Poznaniu zebrano ponad 200 kg plastikowych nakrętek, a łącznie w 3 miastach 650 kg. Dzięki zbiórce i dołożeniu kilku złotówek podarowaliśmy Mikołajowi nowy laptop, specjalnie dostosowany do jego potrzeb. Miko marzy by zostać youtuberem i móc inspirować innych. Czas na nowe marzenia - dodaje Karina.

 

By pokonać 5-kilometrową trasę nie trzeba być biegaczem czy siłaczem, można ją przetańczyć lub przespacerować. W The Color Run nie liczy się czas, w jakim pokonuje się dystans, ważna jest radość, kolory i ludzie, które wspólnie tworzą magiczny klimat. To wydarzenie łączy w sobie festiwal, piknik i odrobinę sportu. Meta nie kończy zabawy. Po dotarciu do niej na uczestników czekają kolorowe, energetyczne niespodzianki.

 

Zapisy trwają, a organizator przygotował specjalne, atrakcyjne zniżki dla drużyn (już od 3 osób), pakiety startowe z peleryną "Super hero", czy też propozycję na start dla rodzin wielopokoleniowych. Dzieci do 10 roku życia mogą wziąć udział bezpłatnie. Link do rejestracji [KLIKNIJ TUTAJ].

Postępy Mikołajka można śledzić [TUTAJ][KLIK].

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.08.28

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31