Dostosuj wydruk

Policjant na wakacjach uratował 5-latkę w Egipcie

Policjant na wakacjach uratował 5-latkę w Egipcie

Wielkopolska. Policja Wielkopolska. Policant z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu uratował w Egipcie topiącą się dziewczynkę.

 

 

 

 

Wczoraj (3 września) w jednym z kurortów w egipskiej Hurghadzie około godziny 17.00 czasu lokalnego wraz z rodziną, na basenie pełnym ludzi wypoczywał sierż. sztab. Patryk Chrastek. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył krztuszącą się dziewczynkę, która zanurzyła się pod wodą.

 

CZYTAJ TAKŻE: Chcieli przeparkować koledze auto. Ukradli je i pojechali nad jezioro [KLIKNIJ]

 

- Na powierzchni około 5-letnia dziewczynka zaczęła wypluwać wodę i łapać oddech. Była bardzo zdenerwowana. Po chwili podbiegł do niej niczego nieświadomy tata. Jak się okazało dziewczynka odpłynęła od rodziców, korzystając z ich nieuwagi. Dzięki czujności Patryka wypoczynek dla tej egipskiej rodziny nie skończył się tragicznie. Tata wielokrotnie dziękował za uratowanie swojego dziecka – arabskim dziękuję, czyli shukran. I tak poznański policjant na urlopie, ponad 4 tysiące kilometrów od domu, stał się bohaterem w kurorcie - poinformowali wielkopolscy policjanci.

 

Wakacyjny nastrój nie uśpił czujności sierżanta, dzięki któremu nie doszło do tragedii. - Nie ma wakacji od ratowania życia – potwierdził swoją postawą sierż. sztab. Patryk Chrastek.

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.09.04

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31