Dostosuj wydruk

Sprowadzali z Ameryki młode kobiety i zmuszali je do prostytucji [WIDEO]

Sprowadzali z Ameryki młode kobiety i zmuszali je do prostytucji [WIDEO]

Wielkopolska. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Zlikwidowano zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się handlem ludźmi. Sprowadzali młode kobiety z Ameryki Południowej i zmuszali je do prostytucji.

 

 

 

 

Wielkopolscy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali grupę przestępczą, której członkowie sprowadzali młode kobiety z Ameryki Południowej i zmuszali je do pracy w agencjach towarzyskich.

 

We wtorek (15 października) funkcjonariusze policji zatrzymali łącznie 13 osób - kobiet i mężczyzn w wieku od 21 do 57 lat. Usłyszeli oni zarzuty czerpania korzyści finansowych z prostytucji, wymuszeń rozbójniczych, handlu ludźmi, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kierowania tą grupą.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kobieta wypadła z czteropiętrowego bloku. Zginęła na miejscu [KLIKNIJ]

 

- Sprawą zajęli się policjanci z Poznania wiele miesięcy temu. Informacje, które do nich docierały wskazywały na to, że osoby wywodzące się z Warszawy i okolicznych miejscowości, zajmują się prowadzeniem agencji towarzyskich na terenie Wielkopolski, Dolnego Śląska i Mazowsza. Sprawdzając ten wątek policjanci dowiedzieli się, że do tych agencji były sprowadzane młode kobiety z Ameryki Południowej - poinformował Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

 

Podejrzanym grozi nawet do 15 lat więzienia.

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.10.23

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31