Dostosuj wydruk

Policja będzie kontrolowała emisje spalin. Rozpoczyna się akcja "SMOG"

Policja będzie kontrolowała emisje spalin. Rozpoczyna się akcja

Dzisiaj (19 lutego) policjanci w całym kraju przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne. „SMOG".

 

 

Nadrzędnym celem akcji będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Co się stanie, kiedy funkcjonariusze ujawnią kierowcę, którego pojazd rażąco przekracza dopuszczalne normy? Zapewne zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Policjanci będą też zabierać dowody rejestracyjne.
 

 

Czytaj również: Trwa śledztwo w sprawie porzuconych beczek. Policja prosi o pomoc świadków [KLIKNIJ]


 

- Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny – czytamy w komunikacie policji.

 

 

 


Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

 

 

Podobna akcja była przeprowadzona pod koniec stycznia.

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2020.02.19

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31