Dostosuj wydruk

Uczniowie we wrześniu wrócą do szkoły? Minister odpowiada

Uczniowie we wrześniu wrócą do szkoły? Minister odpowiada

Wielkopolska. Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkoły? Ministerstwo odpowiada.

 

 

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że uczniowie już przed wakacjami zostali w domach, a zajęcia dydaktyczne odbywały się w trybie zdalnym. Podczas tegorocznych długo wyczekiwanych wakacji, oprócz klasycznego odpoczynku od zadań domowych, nachodzi również refleksja dotycząca potencjalnego powrotu do szkoły we wrześniu.

Głos w tej sprawie zabrał Minister Edukacji - Dariusz Piontkowski. Ministerstwo chce, aby uczniowie wrócili do tradycyjnego nauczania w szkołach już od 1 września.

 

-Pracujemy nad odpowiednimi regulacjami prawnymi. Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora - powiedział minister Dariusz Piontkowski. 

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Do domów dostają się przez okna. Kradną biżuterię i sprzęt RTV [KLIKNIJ]

 

 

W ministerstwie trwają przygotowania do rozpoczęcia nauki od 1 września, ale rządzący nie ukrywają, że mają z tyłu głowy ewentualność wprowadzenia rozwiązań, gdyby trzeba było zamknąć szkoły.

 

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” minister edukacji na początku lipca stwierdził, że epidemia jest na stabilnym poziomie i częściowe otwarcie przedszkoli i szkół nie spowodowało zwiększenia zachorowań.

 

Dariusz Piontkowski podał również, że to najprawdopodobniej dyrektor będzie miał możliwość przekształcenie nauczania w tryb zdalny, jeśli pojawi się sytuacja zagrożenia epidemiologicznego w poszczególnych placówkach.

 

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2020.07.24

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31