Dostosuj wydruk

Podszywają się pod pracowników ministerstwa. Wyłudzają pieniądze

Podszywają się pod pracowników ministerstwa. Wyłudzają pieniądze

Wielkopolska. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby przybyły 443 przypadki zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło siedem osób.

 

 

 

 

Trudną sytuację związaną z COVID-19 wykorzystują oszuści. Pojawia się coraz więcej doniesień medialnych dotyczących oszustw metodą „na bon turystyczny”. Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia finansowego polskich rodzin z dziećmi, a także krajowej branży turystycznej. Został wprowadzony przez polski rząd w związku z trudną sytuacją tego sektora wywołaną epidemią Covid-19.

 


- Przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy", informując, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto, pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach (rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu) - informuje Komenda Główna Policji.

 

CZYTAJ TAKŻE: W lesie zatrzymano dwóch mężczyzn. Grozi im do 3 lat więzienia [KLIKNIJ]

 

Jeszcze inny „model" oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Co więcej, mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.
 

Należy pamiętać, że:

 

Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2020.07.28

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31