Dostosuj wydruk

ZUS ostrzega: Oszukują na Polski Bon Turystyczny

ZUS ostrzega: Oszukują na Polski Bon Turystyczny

Wielkopolska. ZUS ostrzega przed nieuczciwymi ludźmi, którzy oszukują na Polski Bon Turystyczny. Jak wyglądają? Jak ich unikać?

 Od 1 sierpnia można aktywować Polski Bon Turystyczny. Jak do tej pory aktywowano 189,1 tysięcy bonów o łącznej wartości 161 milionów złotych. Niestety wydawanie takich udogodnień jest idealną okazją dla złodziei.

Jak wyglądają i jak ich uniknąć? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie poniżej:

 


Oszukują na Polski Bon Turystyczny. Mówią, że pomogą ci aktywować bon. Nie rób tego!


Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w internecie pojawiły się oferty pomocy przy założeniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz aktywowaniu Polskiego Bonu Turystycznego. Zawsze należy zastanowić się przed takim ruchem, ponieważ w systemie PUE oprócz danych potrzebnych nam do aplikacji o bon, znajdują się również takie, które mogą nam się przydać w innych momentach, np. zwolnienia lekarskie czy zgłoszenia do ubezpieczeń.

 - Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: bon@zus.pl. Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS – mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 Oszukują na Polski Bon Turystyczny. Nie wymieniaj bonu na pieniądze!


Kolejnym sposobem złodziei jest oferta, w której przedstawiają oni możliwość wymiany bonu na fizyczne pieniądze. Jest to oczywiście oszustwo, ponieważ bon dostępny jest tylko w formie elektronicznej i tylko w taki sposób można nim płacić.

 - Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione – kontynuuje Krystyna Michałek.

Polski Bon Turystyczny: jak złożyć wniosek, gdzie wykorzystasz bon i jak to działa, na co można wydać pieniądze -  Wszystkie potrzebne informacje o bonie turystycznym znajdziesz [TUTAJ].

autor: Kuba Piotrowicz

Źródło:

Dodano: 2020.08.05

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31