Dostosuj wydruk

E-meldunek już działa. Zobacz jak zameldować się nie wychodząc z domu

E-meldunek już działa. Zobacz jak zameldować się nie wychodząc z domu

Wielkopolska. 2018. E-meldunek. Meldunek online. Ministerstwo Cyfryzacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Od 1 stycznia 2018 roku zameldowanie na pobyt czasowy lub stały przez internet jest możliwe dzięki usłudze e-meldunek.

 

Teraz nie musisz iść do urzędu złożyć wniosek o zameldowanie czy przemeldowanie. Co więcej, nie musisz nawet wychodzić z domu. To wszystko możesz zrobić dzisiaj online. 

 

E-meldunek to najnowsza usługa uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji współpracującej z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Jak się zameldować?

 

Po wejściu na stronę www.obywatel.gov.pl należy wybrać opcję MELDUNEK i potwierdzić swoją tożsamość przy użyciu Profilu Zaufanego (eGO).

 

 

Następnie trzeba zaznaczyć rodzaj meldunku jaki nas interesuje: meldunek na pobyt stały/czasowy, zameldowanie dziecka czy skorzystanie z pełnomocnictwa do zameldowania innej osoby.

 

 

Warto pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów. W przypadku meldunku, w zależności od wybranej opcji, przydać się mogą m.in. skany pełnomocnictw, skany dokumentów potwierdzających tytuł prawny do lokalu, oświadczenia właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, potwierdzające pobyt w lokalu - pisze gazetalubuska.pl
 

 

 

Gotowy wniosek zostanie automatycznie wysłany online do właściwego miejscowego urzędu wybranego na podstawie wprowadzonego nowego adresu zameldowania.

 

Usługa E-meldunek jest bezpłatna, z wyjątkiem zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy, za który będzie trzeba zapłacić 17 zł.

 

Odebrać zaświadczenie można osobiście w urzędzie lub za pomocą tradycyjnej poczty, a także w wersji elektronicznej.

 

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2018.01.02

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31