Dostosuj wydruk

Podawał się za profesora i molestował studentki. Ponad 70-letni mężczyzna skazany na sześć i pół roku więzienia

Podawał się za profesora i molestował studentki. Ponad 70-letni mężczyzna skazany na sześć i pół roku więzienia

Wielkopolska. Poznań. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. UAM. Molestowanie studentek.

 

 

Ponad 70-letni mężczyzna podawał się za profesora na poznańskim UAMie. Za molestowanie studentek został skazany na karę sześciu i pół roku więzienia.

 

Sprawa Janusza K. wyszła na jaw w 2015 roku, kiedy jedną ze studentek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaczepił starszy mężczyzna w kitlu. Był to jej pierwszy dzień na uczelni więc nie znała wszystkich wykładowców. Oskarżony podał się za pracownika naukowego i poprosił o pomoc w "badaniu antropologicznym". W zamian zaproponował zaliczenie egzaminu i pomoc podczas studiów.

 

Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Opisała ze szczegółami jak wyglądało rzekome badanie i to dzięki niej wszczęto postępowanie przeciwko Januszowi K. Podczas śledztwa okazało się, że mężczyzna grasował od 40 lat, a liczba poszkodowanych kobiet wynosi ponad 400. Śledczy zarzucili mężczyźnie siedmiokrotne doprowadzenie do innej czynności seksualnej, sześć razy usiłował doprowadzić do czynności seksualnej, a raz dopuścił się gwałtu.

 

W czwartek Janusz K. został skazany na sześć i pół roku więzienia. Mężczyzna będzie też musiał zapłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonym - informuje gloswielkopolski.pl

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2018.01.12

zwielkopolski24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31