Reklama

2207 uczniów z Wielkopolski powalczy w Olimpiadzie ZUS

Opublikowano: 27 listopada 2017 14:14
Autor:

2207 uczniów z Wielkopolski powalczy w Olimpiadzie ZUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Przeszło 2200 uczniów z 64 szkół z województwa wielkopolskiego zmierzyło się z testem w pierwszym etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W całym kraju o przejście do II etapu walczyło prawie 29 tysięcy młodych ludzi.

 

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu, który ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym - 27 listopada, uczniowie odpowiedzieli na 20 pytań jednokrotnego wyboru. Teraz, komitety szkolne wyłonią troje najlepszych uczniów z danej szkoły. Natomiast komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca. Najlepsze zespoły będą reprezentować swoje województwo w finale Olimpiady w Warszawie.

 

Jest o co walczyć – oprócz nagród rzeczowych na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce. Ale zyskują nie tylko zwycięzcy. Cieszymy się z każdego zgłoszenia, bo wiemy, że uczestnicy Olimpiady przygotowują się nie tylko do rywalizacji. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych to również wiedza o funkcjonowaniu państwa. Przygotuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy i w życiu osobistym.

Ciekawostka

Każdy może sprawdzić swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych i wziąć udział w quizie. Do tej pory wzięło w nim udział 1629 osób. Zdecydowana większość osób znała odpowiedź na pytanie nr 5 dotyczące składki zdrowotnej. Najwięcej trudności sprawiło natomiast pytanie nr 8, które dotyczy lekarzy orzeczników. ZOBACZ TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.