Reklama

Burmistrz z zarzutami złośliwego naruszania praw pracowniczych

Opublikowano: 3 listopada 2017 10:40
Autor:

Burmistrz z zarzutami złośliwego naruszania praw pracowniczych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Przez trzy lata burmistrz miała uporczywie naruszać prawa pracownicze osób zatrudnionych w urzędzie gminy, którym zarządza. Prokurator postawił zarzuty samorządowcowi. Podejrzana się nie przyznaje. 

 

Sprawa dotyczy Bożeny B., obecnej burmistrz Nowych Skalmierzyc (pow. Ostrowski). Postępowanie nadzoruje prokurator rejonowy w Kępnie. Śledztwo wszczęto w ubiegłym roku po zawiadomieniu Państwowej Inspekcji Pracy, do której z kolei zwrócili się urzędnicy skalmierzyckiego magistratu.

 

- W ramach postępowania nadzorowanego przez Prokuratora zgromadzono obszerny materiał dowodowy, a także przesłuchano szczegółowo kilkudziesięciu świadków w osobach byłych i obecnych pracowników urzędu – informuje prok. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.


- W oparciu o kompleksową analizę karnoprawną materiału dowodowego Prokurator przedstawił zarzut działania na szkodę trzech pracownic urzędu, w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności,

Śledczy zakwalifikowali działania burmistrza jako występek złośliwego naruszania praw pracowniczych z art. 218§ 1a.kodeksu karnego co zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Rzecznik prokuratury dodaje, że przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.


- Postępowanie pozostaje w toku, stronom postępowania przysługuje prawo do zapoznania się z materiałem zgromadzonym w sprawie i złożenie ewentualnych wniosków dowodowych w celu jego uzupełnienia – informuje prokurator Meler.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +12 / -35

  JAROCINIAK

  Na szczęście naszego burmistrza to nie dotyczy . Jeżeli kogoś zwolnił z urzędu to dlatego że stracił do niego zaufanie . Byli tacy ludzie których obdarzył zaufaniem oraz urzędem a oni odpłacili mu fałszywą monetą . Burmistrz ma prawo doboru sobie właściwych współpracowników . Ci którzy go znają wiedzą że nic mu tak nie leży na sercu jak dobro mieszkańców miasta i gminy . Za kadencji burmistrza Pawlickiego miasto rozwija się wszechstronnie . I nic ani nikt tego nie zatrzyma . Ludzie to widzą i na pewno docenią pracowitośc i oddanie burmustrza przy urnach wyborczych .

 • 4 lata temu | ocena +31 / -6

  bolo

  Czy to prawda że w UG Choczu jest tak samo.

 • 4 lata temu | ocena +41 / -7

  Prezes

  Myślałem, że chodzi o innego burmistrza. Ale na każdego przyjdzie odpowiedni czas:)

 • 4 lata temu | ocena +41 / -8

  prezes Andrzej z Kanbudu

  Czas na Jarocin, ten ROZWÓJ trzeba wyjaśnić....

 • 4 lata temu | ocena +13 / -7

  Dlaczego nie rondo na Św Ducha :(

  U Nas to rekordy szły :)

 • 4 lata temu | ocena +44 / -9

  bilans rozwoju

  Pawlicki miał tyle spraw z urzędnikami że już nawet ich nie pamięta no i chyba raczej większość przegrał