Trójboista z Rawicza siódmy na mistrzostwach świata. "Jestem bardzo zadowolony"

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. M. Zandecka / udostępnione przez G. Heinze (archiwum)

Trójboista z Rawicza siódmy na mistrzostwach świata. "Jestem bardzo zadowolony" - Zdjęcie główne

Grzegorz Heinze siódmy na mistrzostwach świata | foto Fot. M. Zandecka / udostępnione przez G. Heinze (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grzegorz Heinze zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Świata w Szwecji w trójboju siłowym klasycznym. Rawiczanin wystartował w kategorii J23 120+.

W pierwszej grupie trójboju na wczorajszych mistrzostwach - czyli przysiadzie Grzegorz Heinze - uzyskał wynik 305 kg, w wyciskaniu - 175 kg, a w ostatniej kategorii - martwym ciągu udało mu się wyciągnąć 302,5 kg. Grzegorz Heinze łącznie uzyskał wynik 782,5 kg.

Warto zaznaczyć, że rawiczanin startował nowej kategorii wiekowej. Zawodnik podkreśla, że przedstartowe założenia zostały zrealizowane w stu procentach.

Jestem bardzo zadowolony z mojego startu, mimo 7. lokaty. Ustąpiłem wczoraj miejsca dużo cięższym i starszym zawodnikom, tak że liczę, iż z roku na rok będę bliżej czołówki - podkreśla Grzegorz Heinze.

Wygrał reprezentant Gruzji z wynikiem 912,5 kg, drugą lokatę zajął trójboista z Włoch, natomiast najniższy stopień podium uzupełnił zawodnik Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.