Reklama

Reklama

Kalisz. Sprawca śmiertelnego wypadku wraca do aresztu

Opublikowano: wt, 8 cze 2021 07:17
Autor: | Zdjęcie: Kalisz24Info

Kalisz. Sprawca śmiertelnego wypadku wraca do aresztu - Zdjęcie główne

Do tragicznego wypadku doszło 1 stycznia | foto Kalisz24Info

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tragicznym wypadku zginął 14-latek. Sprawca - instruktor nauki jazdy był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Po wpłaceniu kaucji, wyszedł z aresztu. Teraz - decyzją sądu - musi do niego wrócić.

Reklama

Sąd podjął decyzję: 42-letni Mateusz J. – instruktor i współwłaściciel szkoły nauki jazdy w Kaliszu, który 1 stycznia doprowadził do śmiertelnego wypadku w Kaliszu - wraca do aresztu. 

Do tragicznego wypadku doszło 1 stycznia na prostym odcinku ul. Piłsudskiego w Kaliszu. Zderzyły się tam czołowo dwa auta. Sprawcą wypadku był Mateusz J.  instruktor i współwłaściciel kaliskiej szkoły nauki jazdy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Prowadził BMW. Wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Według ustaleń śledzczych 5 sekund przed zderzeniem auto pędziło z pedkością 163 km/h. 

W szpitalu zmarł 14-letni pasażer Volkswagena Golfa. Powazne obrażenia odnieśli również podróżujący golefem rodzice i brat 14-latka. 

42-latkowi postawiono zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku oraz jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków.  Od chwili wypadku przebywał w areszcie.

27 maja po wpłaceniu 60 000 złotych kaucji, za zgodą Sądu Rejonowego w Kaliszu 42-latek wyszedł na wolność.

Decyzję sądu zaskarżyła prokuratura. 

7 czerwca Sąd Okręgowy w Kaliszu postanowił zmienić zaskarżone postanowienie w ten sposób, że ponownie zastosuje wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy od daty jego ponownego zatrzymania. 

– W ocenie sądu odwoławczego, przesłanka ogólna, która uprzednio legła u podstaw stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, nadal zachowuje swoją aktualność, gdyż ocena dotychczas zebranego materiału dowodowego w dalszym ciągu świadczy o bardzo wysokim prawdopodobieństwie zrealizowania przez oskarżonego nieinkryminowanych czynów zabronionych. W realiach niniejszej sprawy potrzeba zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania uzasadniona jest grożącą oskarżonemu surową karą. Realna obawa wymierzenia oskarżonemu tak surowej kary może stymulować go do podejmowania działań istotnie zakłócających prawidłowy tok postępowania celem umniejszenia grożącej mu odpowiedzialności i uniknięcia kary– mówi  sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu. 

Sąd Okręgowy w Kaliszu stwierdził, że kwota kaucji ustalona została na poziomie nieakceptowalnym aby mogła spełniać ona swoją funkcję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.