Reklama

Lidia Czechak kandydatką na wojewodę wielkopolskiego? Są takie medialne spekulacje

Opublikowano: 18 stycznia 2021 09:32
Autor: Bartek Nawrocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego? Są takie medialne spekulacje.

 

16 stycznia minął dokładnie miesiąc od odwołania ze stanowiska wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. Nie pomógł apel samorządowców w jego obronie, którzy poparli również przedstawiciele z naszego terenu.

Oficjalnie Mikołajczyk utracił zaufanie ministra Mariusza Kamińskiego, po tym jak przedstawiciel rządu w terenie zalegalizował budowę kontrowersyjnego zamku w Stobnicy. Krytycy decyzji Mikołajczyka przypominają, że monstrualna budowa powstaje na chronionym obszarze. tzw. Natura 2000.

 

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego?

 

W tej chwili Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu kieruje dwóch dwóch wicewojewodów: Aneta Niestrawska (zastępowała jeszcze poprzedniego wojewodę Zbigniewa Hoffmanna) i Maciej Bieniek, którego rok temu na swojego zastępcę powołał Mikołajczyk.

Regionalne media, w tym poznańska telewizja, spekulują, kto mógłby być kolejnym wojewodą wielkopolskim. Na giełdzie nazwisk pojawiło się nazwisko Lidii Czechak (Prawo i Sprawiedliwość), która od 2018 roku jest starostą jarocińskim. 

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego?

"Szefowie poszczególnych okręgów Prawa i Sprawiedliwości w regionie wskazali kandydatów na to stanowisko" - inofrmuje portal poznan.tvp.pl. "Nieoficjalnie wielkopolscy politycy mówią, że największe szanse na objęcie stanowiska wojewody ma trzech kandydatów: Zbigniew Czerwiński – przedsiębiorca i wieloletni samorzadowiec, od 30-u lat związany z prawicą. Aneta Niestrawska – wicewojewoda wielkopolski oraz Lidia Czechak – starosta jarocińska." 

Lidia Czechak jest wierna partii rządzącej praktycznie od początku swojej politycznej kariery. Mówi się, że jest ważną postacią w strukturach wielkopolskich PiS-u. To na jej zaproszenie do Jarocina po raz pierwszy w historii przyjechał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Co prawda w czasie przedwyborczym, ale za jej starostowania powiat odwiedził też premier Mateusz Morawiecki. 

W 2019 roku Lidia Czechak była kandydatką na posła z ramienia PiS. Nie zdobyła jednak mandatu. 

Starosta ma doświadczenie w państwowej administracji. Wcześniej kierowała między innymi Wielkopolskim Odziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Czy ma rzeczywiste szanse na to, by objąć kierownictwo w województwie? - Raczej nie. Myślę, że postawią na kogoś z Poznania - twierdzą zgodnie nasi rozmówcy związani z PiS.

 

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego?

 

Mniej przychylni obecnym władzom powiatu przypominają wizerunkową wpadkę starosty i jej zastępcy z ostatnich dni. Na początku roku niemal wszystkie media opisały wizytę starostów na niedostępnym dla osób z zewnątrz oddziale noworodkowym jarocińskiego szpitala. Po ostrej wrzawie, między innymi w mediach społecznościowych Lidia Czechak i Katarzyna Szymkowiak we wspólnym oświadczeniu przeprosiły wszystkie osoby, które jak napisały - "mogły poczuć się urażone".  

 

Co o swojej ewentualnej kandydaturze na Wojewodę Wielkopolskiego mówi sama Lidia Czechak. - Bardzo mi miło, że ktoś mnie wskazał, ale nie chce tego komentować - mówi starosta. - Przyznam szczerze, że nawet o tym nie myślałam. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.