Reklama

Największa wigilia w Polsce

Opublikowano: 25 grudnia 2017 07:15
Autor:

Największa wigilia w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Około 1.300 osób wzięło udział w wieczerzy wigilijnej zorganizowanej przez poznański Caritas. To największa wigilia dla biednych i samotnych w Polsce.

Niektóre media podawały, że w spotkaniu wigilijnym wzięło udział nawet ok. 2 tys. osób. - W spotkaniu wzięło blisko 1.300 osób, chociaż byliśmy przygotowani na 1.600. Jest to powód do radości, że tych osób potrzebujących jest mniej, niż przypuszczaliśmy. Najlepsza w tym wszystkim jest radość ludzi, którzy tutaj się pojawili. Było widać na ich twarzy uśmiech, czy też wzruszenie przy łamaniu opłatkiem. Podchodzą i dziękują nam za zorganizowanie wydarzenia, to jest niesamowite doświadczenie – mówi Paweł Pomin z Caritas Poznań.

Wigilijne spotkanie dla osób samotnych, bezdomnych i chorych odbyło się na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich

- Pan Jezus stoi dziś u drzwi targów i rzeczywiście tak jest. Chciałbym, abyście w nich zobaczyli pana Jezusa, w tych, którzy będą może właśnie brudni, może zapłakani, ale w nich przychodzi Pan Jezus i oby oni w Was zobaczyli Chrystusa - mówił do 400 pomagających na targach wolontariuszy dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ksiądz Marcin Janecki.

Życzenia zebranym złożył metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki. - Przeżywałem Wigilię, gdzie nie było żadnej wieczerzy i nie czułem z tego powodu smutku ani żalu, właśnie dlatego, że to, co istotne dokonywało się i tak - Chrystus się rodził, wspominaliśmy go, a wszystko inne jest bagatelą, dodatkiem, który w tej kulturze tak wygląda, a w innej kulturze wygląda inaczej - mówił metropolita Stanisław Gądecki.

- W mieście każdy, kto potrzebuje pomocy, tę pomoc otrzyma. Tak naprawdę jest tylko jeden warunek - musi tej pomocy chcieć. W Poznaniu - czy to seniorzy, czy ubodzy, biedni - wszyscy taką pomoc otrzymają. Działają tu schroniska, działa ogrzewalnia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zacznie działać miejska łaźnia – powiedział wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

Po przełamaniu się opłatkiem na stołach pojawiły się m.in. karp, kapusta z grzybami, barszcz z uszkami, ciasta i napoje. Wszyscy uczestnicy dostali paczki z żywnością i środkami czystości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.