Reklama

Niepozorne urządzenie dało policjantom zupełnie nowy poziom

Opublikowano: 16 listopada 2017 09:18
Autor:

Niepozorne urządzenie dało policjantom zupełnie nowy poziom  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Strzeżcie się przestępcy i sprawcy pospolitych wykroczeń. Poznańska policja otrzymała jeden z najnowocześniejszych skanerów 3D.

 

- Urządzenie będzie wykorzystywane między innymi na miejscu zdarzenia różnego rodzaju przestępstw lub wypadków drogowych. Poziom odwzorowania i możliwości obliczeniowe skanera, przenoszą pracę policjantów na zupełnie nowy poziom – informuje Maciej Święcichowski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

To właśnie na specjalnej konferencji w KMP odbyła się oficjalna prezentacja skanera 130 HDR firmy Faro. Urządzenie, jak informuje policja, umożliwia wykonywanie skanów 3D miejsca zdarzenia z niebywałą dokładnością rzędu 2 milimetrów, bez względu na warunki atmosferyczne, czy oświetlenie. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu zeskanowany obraz trafia do komputera, w którym możliwa jest wszechstronna obróbka. Na tak przygotowanym materiale mogą pracować organy procesowe – prokuratura, sąd.

 

Zakup urządzenia sfinansowały miasto Poznań i Powiatu Poznański. Zarówno Zastępca Prezydenta miasta Poznania Mariusz Wiśniewski jak również Starosta Poznański Jan Grabkowski podkreślali, że tego typu wsparcie służy wszystkim mieszkańcom Poznania i powiatu, a także przekłada się na poprawę bezpieczeństwa w regionie – informuje rzecznik.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka razem z Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu insp. Maciejem Nestorukiem podziękowali panu Piotrowi Białobrzyckiemu – ekspertowi Państwowych Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Kolejowych i Morskich w dziedzinie laserowego skanowania 3D, fotogrametrii lotniczej i podwodnej za prezentację możliwości i wkład przy pozyskaniu tego urządzenia oraz za przeszkolenie policjantów techniki kryminalistycznej, którzy będą posługiwali się tym skanerem w codziennej służbie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.