Reklama

Sami nie chcieli. Wyręczył ich wojewoda. Nowe nazwy ulic

Opublikowano: 11 listopada 2017 14:15
Autor:

Sami nie chcieli. Wyręczył ich wojewoda. Nowe nazwy ulic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Samorządy w powiecie jarocińskim nie zdecydowały się na zmiany nazw ulic, więc wyręczył ich wojewoda.

Zarządzenie zastępcze dotyczy ulicy Karola Świerczewskiego w Jarocinie i ul. 22 lipca w Jaraczewie. - To pierwsze nazwy ulic w Wielkopolsce, które zostaną zmienione w trybie zarządzenia zastępczego na bazie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej - przypomina rzecznik Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i przypomina, że wzięto pod uwagę sugestie obu samorządów.

Wojewoda wielkopolski zdecydował się nadać dotychczasowej ulicy 22 lipca w Jaraczewie nazwę 11 listopada. Z kolei w Jarocinie ulica Karola Świerczewskiego zostanie przemianowana na Edmunda Rogalskiego - przedwojennego burmistrza miasta.

Opinie w tej sprawie wydał łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wskazując, że obie nazwy wypełniają art. 1 ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.   - Obie decyzje są podyktowane sugestiami lokalnych samorządów. Jest to realizacja wcześniejszej zapowiedzi, gdy deklarowałem chęć, a nawet konieczność współpracy w tej kwestii. Idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że w pozostałych ponad dziewięćdziesięciu przypadkach współpraca będzie wyglądała podobnie - komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.