Tadeusz Michalik brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Tokio

Opublikowano: wt, 3 sie 2021 15:28
Autor: | Zdjęcie: Leszek Szymański / PAP

Tadeusz Michalik brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Tokio - Zdjęcie główne

foto Leszek Szymański / PAP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Igrzyska Olimpijskie 2020. Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio

Tadeusz Michalik, choć urodził się w Trzcielu (woj.lubuskie), to na co dzień trenuje w klubie KS Sobieski w Poznaniu, gdzie uprawia zapasy. Zawodnik właśnie odniósł swój najważniejszy sukces w karierze. Został brązowym medalistą olimpijskim w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 97 kilogramów.

Tadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim. Jak wyglądała jego droga po medal?

W kategorii Michalika udział brało szesnastu zawodników. W pierwszej rundzie i zarazem ⅛ finału Michalik gładko pokonał reprezentanta Tunezji Hajkala Al-Aszuriego 10:0. W ćwierćfinale Polak trafił na młodego Amerykanina Tracy’ego Hancooka. Ta walka okazała się dużo trudniejsza, gdyż nasz zawodnik wygrał tylko 4:3. Oznaczało to wejście do strefy medalowej.

W półfinale Michalik trafił na głównego faworyta całego turnieju, reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Musę Evloeva. Bez niespodzianki Polak przegrał 1:7 z późniejszym złotym medalistą olimpijskim. Oznaczało to, że powalczy o brązowy medal. Tam trafił na zwycięzcę repasaży - Węgra Gergo Szoke. Wydawało się, że o medal będzie bardzo trudno, jednak po około półtorej z sześciu minut walka zakończyła się, gdyż Polak zdobył dziesięć punktów, co oznaczało koniec walki i jeden z dwóch brązowych medali (w sportach walki przyznawane są zawsze dwa brązowe medale) trafił do Tadeusza Michalika.

Tadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim. To nie pierwszy sukces w jego rodzinie.

To nie pierwszy sukces olimpijski w rodzinie Michalików. Pięć lat temu w Rio de Janeiro także brązowy medal i również w zapasach zdobyła siostra Tadeusza - Monika Michalik. Polka w Brazylii uzyskała taki sam rezultat jak jej brat w kategorii do 63 kilogramów w stylu wolnym.

W sumie brąz Michalika jest dwudziestym siódmym medalem dla polskich zapasów w historii występów na igrzyskach olimpijskich.

Także dziś pochodząca z Rawicza Anita Włodarczyk zdobyła trzeci z rzędu złoty medal olimpijskim w rzucie młotem kobiet. Więcej o tym sukcesie przeczytasz [TUTAJ]