ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czad zaatakował pięcioosobową rodzinę z małymi dziećmi. Nie żyje kobieta

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    10.12.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fot. arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Wielkopolska. Kobieta w wieku ok. 70 l. zatruła się dziś w nocy tlenkiem węgla. Mimo działań ratowników medycznych nie udało jej się uratować. Pozostali członkowie rodziny, w tym dwoje małych dzieci, zostali zabrani do szpitala.

 

 


Tragedia wydarzyła się os. Mieszka I w Gostyniu. W jednym z mieszkań, gdzie przebywało 5 osób, prawdopodobnie ulatniał się tlenek węgla - poinformował portal gostynska.pl. 

 

Gostyńscy strażacy otrzymali w tej sprawie zgłoszenie z centrum dyspozytorskiego w Koninie ok. godz. 5.09. Wiedzieli, że na miejscu działają już ratownicy medyczni, zostali poproszeni o sprawdzenie mieszkania pod kątem występowania czadu. Urządzenia, jakimi dysponują zastępy JRG Gostyń w I fazie potwierdziły, że w mieszkaniu istnieje duże stężenie tlenku węgla - ok. 100 ppm.

 

CZYTAJ TAKŻE: Policja natrafiła na film. Kołkiem ogłuszyli 9 psów i zakopali je na polu [KLIKNIJ]


 

- W stosunku do jednej kobiety lekarz na miejscu stwierdził zgon. Cztery pozostałe osoby zostały zaopatrzone medycznie i przewieziono je do szpitala na dalsze badania. Jedna kobieta była nieprzytomna , ale zachowywała funkcje życiowe. Mężczyzna z dwójką dzieci: 2-letnim chłopcem i 2-miesięczną dziewczynką byli przytomni - informuje asp. Roman Wrotyński, dyżurny z komendy powiatowej PSP w Gostyniu.
 

 

Strażacy wspierali także ratowników przy działaniach medycznych, wykonywanych na miejscu przy osobach podtrutych czadem. Pomagali z opieką przy dzieciach. Ponieważ emisja tlenku węgla potwierdziła się tylko w tym jednym mieszkaniu, swoje na czas działań mógł udostępnić sąsiad.

Czad ulatniał się najprawdopodobniej z junkersa. W celu wyjaśnienie okoliczności tego śmiertelnego wypadku na miejsce wezwano zespół policji kryminalnej z Gostynia.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ olaf
3 miesiące temu 2
a czym? kijem bejsbolowym?
~ xyz
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Ludzie ile razy się mówi o czujniku czadu który zaledwie maksymalnie kosztuje 100 zł a ratuje życie czy to takie trudne zakupić czujnik czadu i go zamontować w łazience