ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Dwa escape roomy zamknięte. W pozostałych znaleziono 140 nieprawidłowości

› zwielkopolski24› Wielkopolska 5 miesięcy temu    8.01.2019
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Po tragedii w koszalińskim Escape Roomie, w której zginęło 5 nastolatek w całej Polsce straż pożarna kontroluje wszystkie pokoje zagadek [CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ].

 

 

Na terenie powiatu krotoszyńskiego działały dwa Escape Roomy - w Krotoszynie i w Kobylinie. Kobyliński pokój zagadek od kilku miesięcy jednak jest nieczynny, dlatego skontrolowano działalność tego w Krotoszynie.

Początkowo nic nie wskazywało na to, by Escape Room w Krotoszynie był niebezpieczny. Kontrola obiektu przeprowadzona przez straż pożarną nie wykazała zagrożeń dla odwiedzających pokój zagadek - informuje portal krotoszynska.pl.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w escape roomie. Zginęło pięć nastolatek [KLIKNIJ]

 

Jednak po sprawdzeniu dokumentacji okazało się, że właściciel dokonał samowolnej zmiany przeznaczenia budynku. Wcześniej przy ul. Kościuszki 9, gdzie obecnie znajduje się Escape Room działała bowiem apteka. Dlatego krotoszyński pokój zagadek został zamknięty.

 

- W trakcie kontroli straży pożarnej okazało się, że w momencie otwierania escape roomu nastąpiła samowolna zmiana sposobu użytkowaniu budynku. W związku z powyższym strażacy musieli wydać decyzję nakazującą zakaz użytkowania tego obiektu – mówi Sławomir Brandt z komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

 

Na 29 skontrolowanych obiektów na terenie naszego województwa, w 21 z nich wykryto nieprawidłowości. W sumie strażacy znaleźli 140 nieprawidłowości. Ponad 70 z nich dotyczyło dróg ewakuacyjnych.

Oprócz escape roomu w Krotoszynie, zamknięto również taki obiekt na terenie Wrześni.+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!